Polecane rady na to, jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim.

Kuchnia w stylu prowansalskim zawsze przypomina mi wspomnienia z dzieciństwa. Konkretniej kuchnię w domu babci. Była zazwyczaj urządzona w błękitach i fioletach, pełna przeróżnych niewielkich gadżetów i wrzosów. Jeśli szukasz pomysłu jak wykończyć kuchnię w stylu prowansalskim polecam czytać tekst!

Kuchnia w stylu prowansalskim

Autor: archiexpo.com
Źródło: archiexpo.com
Prowansja to region Francji. Dla mnie kojarzy się z lawendą, jej kolorem i sielską atmosferą domku na wsi. Domy, które chcemy zrobić w takim stylu właśnie takie powinny być – przytulne, pełne jasnych odcieni wrzosowego i pozytywnego klimatu. Zależnie od kwestii, czy kuchnię urządzamy od początku, czy tylko potrzebujemy wymienić w nim bibeloty powinniśmy wykonać odpowiednią listę zakupów – .

Iedalnie jest, jeśli pomieszczenie kuchenne urządzamy od podstaw. Zaprojektujmy je wtedy w taki sposób, by było jasne, pełne bieli i pastelowych barw. Styl prowansalski bardzo lubi różnego rodzaju jasne cegiełki, płytki i płyteczki – miejmy to na uwadze wykańczając ściany w kuchni, albo wybierając meble do kuchni. Zdecydowanie zróbmy białe, albo lekko fioletowe fronty. Ściany pomalujmy farbą w takich odcieniach, a okna zasłońmy niewielkimi zazdrostkami albo koronowymi firankami. Można również zamontować rolety we wrzosowym odcieniu – będą idealnie zasłaniać okna w trakcie długich nocy. Nie zapomnijmy by w tym koncepcie znaleźć materiał o dużej odporności na wilgoć.

Jeśli pragniemy uzyskać styl prowansalski jedynie przez wymianę dodatków, jest to możliwe. Fronty mebli można okleić nową okleiną – uzyskamy wtedy efekt taki, jakby je całkowicie wymienili.

Czy przeczytane w tym miejscu informacje są atrakcyjne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://www.afg.poznan.pl/), która też niewątpliwie będzie nęcąca.

Styl prowansalski lubi różnego rodzaju drobiazgi – zakupmy ceramiczne drobiazgi – misę na owoce, kubeczki, solniczki i pieprzniczki. Na parapecie doskonale wyglądać będą zioła w doniczkach, lawenda czy wrzosy.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,