Fototapeta podkreśla styl w mieszkaniu

Fototapeta przeżywa drugą młodość. Takie ozdoby ścian modne były w latach 90-tych. I dzisiaj wracają. Jak za pomocą fototapety zaznaczyć charakter apartamentu?

Fototapeta jest w stanie całkowicie zmienić styl pomieszczenia, wprowadzić do niego trochę dynamiczności, nadać mu współczesnego stylu. Całość zależy od naszych preferencji. Moda na fototapety narodziła się w Polsce w czasach przemiany ustrojowej. Wypływała z chęci ucieczki przed bezbarwną faktycznością. Zdjęcia panoram, lasów albo łąk zdobiły ściany mieszkań. To w tamtym czasie w zestawieniu z niską jakością materiałów stanowiło synonim kiczu, bezguścia. Niesławę fototapet „odkręcili” jednakże właściciele loftów. Kierunek powrócił do łask. Nurt sprzed lat w tej chwili podyktowany jest m.in. popularnością tego, co było. To nie jest jedyny powód, przez który fototapety nabyły znowu na popularności. Powszechne jest bowiem dążenie Polaków do zaakcentowania oryginalności.
Fototapety do sypialni to momentalny sposób na nadanie pomieszczeniu unikalnego stylu, ożywienie wnętrza, mogą Ci w tym pomóc także inspiracje, które znajdziesz na stronie Demural.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do następnej strony, gdzie przygotowaliśmy atrakcyjne wpisy – kliknij w link (https://www.z-nami.eu/jak-przygotowac-mieszkanie-do-wynajmu/).

Tematyka zdobień jest rozmaita – zaczynając od architektury miasta, poprzez naturę, natomiast na fotografiach własnego autorstwa kończąc. Motywami, jakie zwykle są wybierane, są widoki, tak te z widokiem na morze, zatem bardzo klasyczne, jak także krajobrazy miejskie. Modna jest także fototapeta las – warto uważnie przyjrzeć się fototapetom las.

fototapety do sypialni

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Czym się inspirować przy zakupie fototapety? Przy doborze należy kierować się również przeznaczeniem wnętrza.

Inną fototapetę wybierzemy do pokoju malucha, inny do pokoju dziennego czy też sypialni. Coraz częściej fototapety dostrzec można w kuchni i toalecie, czyli w lokalizacjach do tej pory wykluczonych.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,