Który blat kuchenny najbardziej odpowiedni dla Twojego domu? – krótki informator o rodzajach osiągalnych blatów

Kto projektował kuchnię zdaje sobie sprawę, że czasami ciężko jest dobrać dobry blat. Istnieje takie powiedzenie: „kuchnia jest sercem domu”, z tego powodu jej wygląd oraz funkcjonalność mają duży wpływ na tryb życia wszystkich mieszkańców.

Istnieje wiele rodzajów blatów kuchennych, w zróżnicowanych cenach, z różnych tworzyw, w różnych możliwościach kolorystycznych, nowoczesne albo rustykalne. Blat to miejsce w kuchni, na którym wszystko się dzieje. To blat, razem z podłogą, jest częstym świadkiem naszych kulinarnych wypadków.Masz dużą, kilkupokoleniową rodzinę i niewielki budżet? Albo jesteś młodym, odnoszącym triumfy zawodowe singlem i styl znaczy dla Ciebie najwięcej? To naprawdę nie ma znaczenia, ponieważ możliwość wyboru jest naprawdę duża.

kuchnia-obrazek

Autor: Tom Chapman
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie najbardziej popularne i co raz wyższej jakości są blaty z płyty laminowanej – imitujące drewno. Cechują się one ograniczoną tylko wyobraźnią paletą kolorów, są łatwe w utrzymaniu oraz bardzo odporne. Taki rodzaj blatu jest tani, lecz również najbardziej korzystny. Jego niewątpliwą pozytywną cechą jest to, że może wyglądać dokładnie jak wszystkie, droższe rodzaje. W jakim celu kupować trudne w utrzymaniu blaty z drewna, kiedy można posiadać tak samo ładne blaty imitujące drewno, lub kamień, lub stal?Kolejne typy blatów, tych droższych, to na przykład blaty z kompozytu – zwykle wykonywane na zamówienie oraz na wymiar. Są one bardzo higieniczne, gdyż ich zaletą jest możność całkowitego pozbycia się spoin oraz szczelin. Droższe, lecz trwałe blaty z kamienia, są bardzo eleganckie. Cechują się znaczącą odpornością na zarysowania. Również robione na życzenie.

Czyżbyś miał ochotę otrzymać dużo informacji na ten ciekawy temat? Potrzebujesz faktów? Zatem kliknij, zobacz, sprawdź (http://www.north.pl/chlodziarko-zamrazarki/czesci-polar/termostaty-do-pmax1891-lodowki-polar,184,PMAX1891,m1807030.html) – nowe wpisy czekają na Ciebie.

Najczęściej używanym kamieniem jest granit. Jest on lepszy od marmuru, jeżeli chodzi o właściwości termiczne.

Blaty ze stali lub hartowanego szkła są dużo rzadziej spotykane, ale w nowoczesnej kuchni, zaprojektowanej bardzo minimalistycznie wpasują się na pewno lepiej, niż zalaminowane blaty imitujące drewno.

Te ostatnie mimo wszystko są nadal korzystniejsze niż blaty drewniane, które mimo że są bardzo ładne, potrzebują bardzo dużo dbałości i pielęgnacji. Drewno nie wykazuje zbyt dużo właściwości odpowiednich do służenia w nasiąkniętym wilgocią kuchennym pomieszczeniu. Dodatkowo, blaty z drewna często tworzone są z rzadkich drzew, więc nie jest to za bardzo ekologiczne. Między innymi dlatego, tak dużo osób decyduje się właśnie na blaty imitujące drewno – to samo piękno, a dużo mniej pracy – imitujące drewno.

Wśród blatów kuchennych można poszukiwać do woli, do momentu, gdy wybierzemy ten, który najbardziej nam odpowiada. Trzeba pamiętać, iż każdy kuchenny blat musi znieść wiele lat bycia brudnym, oblanym, krojonym, niedelikatnie mytym, traktowanym rozgrzanymi patelniami – dlatego zdecydujmy się na najlepszy!

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,