Jakie farby są najbardziej odpowiednie do drewna? Na co zwracać uwagę w czasie wyboru? Co jest najbardziej istotne?

Drewno jest wszechstronnym materiałem, który stosuje się do wyprodukowania elementów wykończenia i wyposażenia każdego mieszkania. Najkorzystniej i bezpiecznie używać farby akrylowe, które są bardzo dobre do zastosowania w budynkach mieszkalnych. Przed początkiem prac najbardziej korzystnie dobrać najlepszą emulsję, jaka zabezpieczy drewno na kilka kolejnych lat. Ważne są też kolory, jakie będą decydowały o walorach dekoracyjnych drewna. Drewno znajdujące się w mieszkaniach nie może być pomalowane preparatami olejnymi oraz ftalowymi.

renowacja mebli

Autor: Horst JENS
Źródło: http://www.flickr.com

To faktycznie bardzo trwałe preparaty, lecz ich zapach może utrzymywać się w pomieszczeniu przez bardzo długo. Farby do drewna i metalu, jak farba akrylowa są wodorozcieńczalne: więcej koniecznie jeger.pl. Nie posiadają więc przykrego zapachu, może więc być bezpieczne stosowana na meblach, ramach czy lamperii. Możemy ją bezpiecznie stosować w pokojach dziecięcych czy różnego rodzaju powierzchniach, które są narażone na powierzchniowe zadrapania. Bardzo ważną zaletą emalii akrylowych do drewna jest znaczna przyczepność. Gwarantuje ona łatwość malowania ścian oraz pozostałych powierzchni. Dodatkowo, tak pomalowane powierzchnie szybko schną. Już po upływie godziny od malowania nasza nawierzchnia jest już zupełnie sucha. Kolejną warstwę farby można nakładać już po 6 godzinach. Dla porównania można podać czas schnięcia farb ftalowych – dwanaście godzin. Interesującą alternatywą są również farby alkidowe. Gwarantują one wytrzymałe powłoki na powierzchniach drewnianych czy metalu. Są to z reguły produkty rozcieńczalnikowane.

fraba

Źródło: pixabay.com

Na farbie nie warto oszczędzać, więc najbardziej godne polecenia są tego rodzaju z wyższej cenowej półki. Tego rodzaju emalie cieszą się najbardziej solidną opinią, posiadają neutralny zapach i nie są podatne na odbarwienia. Ich znaczącym atutem są mocne kryjące właściwości, pomagają w procesie malowania. Jedynym minusem tego typu farb jest jak najbardziej cena zakupu.

Nasze następne wpisy są tak samo zajmujące, co ten. Zatem najedź na łącze tu… (https://sklep.kunszt.pl/) i oglądaj szczegółowe informacje. Namawiamy!

Szczególnie jest to najbardziej istotne, jak musimy pomalować większe powierzchnie. To najważniejszy powód dla jakiego klienci skłaniają się ku rodzajom ze średniej półki cenowej. To zapewnia optymalne rozwiązanie, czyli wysoka jakość farby, a ponadto korzystna cena dla każdego z nas.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,