nie mają sobie równych

Światło diodowe ma niezwykle wielozadaniowe zastosowania. Światło oparte na technologii powoli opanowuje rynek. Nawet światowe potęgi przyznają, że za 10-15 lat diody LED będą z obecnych 5% wynosiły 95% obrotu w specjalności oświetleniowej.

Diody LED

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Tam, gdzie nie jest przydatna większa siła z powodzeniem można wykorzystywać żarówki LED zarówno budynku jak i na zewnątrz. Żarówki LED są obecnie w najwyższym stopniu energooszczędnym źródłem światła. Są dziesięć razy lepiej energooszczędne od tradycyjnych żarówek, oraz podwójnie od żarówek energooszczędnych. Żarówki LED są nadzwyczaj wytrzymałe na okoliczności atmosferyczne i wstrząsy, ze względu na to mają szansę być używane w wielu rozmaitych pozycjach.

Światło wydzielane przez żarówki diodowe jest bezpieczne dla oczu i zdrowia. Dodatkowo, diody nie trudzą wzroku i nie wpływają negatywnie na nasz nastrój, albowiem nie zachodzi w nich emisja UV i wibracja światła. Żarówki LED właściwie się nie ogrzewają. Diody LED mają zerową bezwładność na skoki napięcia, które całkiem często zdarzają się w krajowej sieci energetycznej, mogą one wywoływać ich trwałe uszkodzenie, toteż lampy trzeba zabezpieczyć dodatkowymi niskonapięciowymi zasilaczami. Bez tych urządzeń praktycznie nie powinniśmy wykorzystywać żarówek LED. Dzisiaj, wymienniki LED robione są dla wszystkich słynnych gwintów i trzonków opraw oświetleniowych np. żarówki LED E27 (-> led e27).

żarówki led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku osiągalne są również żarówki LED wyglądające jak zwykłe żarówki. Pojedynczym zakresem w użyciach jest dawka światła jaką wytwarzają żarówki LED, które są współmierne z żarówkami halogenowymi. Znaczy to, że 3W dioda daje tyle światła co 30W żarówka halogenowa. Koszt żarówek diodowych jest porównywalny do cen żarówek oszczędzających energię. Z żarówkami LED oszczędzasz na prądzie do 90%. Wymieńmy wysłużone żarówki na nowatorskie. Żarówki LED E27 są na ogół stosowane, dlatego zdołamy je szybko i bez trudu zastąpić na oszczędnościowe, żarówki LED E27. W sklepach pojawiły się już żarówki z oryginalnymi diodami COB.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem kliknij w link do serwisu magnat meble sosnowe i ciesz się kolejnymi tekstami. W razie jakiś pytań – pisz do nas.

N razie jest to pokaźny koszt jednakże wygląda na to, iż będą żarówki ledowe coraz łatwiej dostępne (przeczytaj więcej na softled.pl).

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,