W jaki sposób nowocześnie udekorować własny salon?

Dekorowanie to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy podczas komponowania wystroju pokoju gościnnego. Gdy większość jest już przygotowana, trzeba jedynie dodać końcowego blasku poprzez ciekawe dekoracje. Dobrze wybrane dekoracje mogą mocno zmienić przestrzeń salonu. Ale też można zawsze jedynie subtelnie zmienić to, aranżacją, którą już wykonaliśmy. Trzeba jedynie trochę pobawić się barwami albo wielkością dekoracji, by osiągnąć wymarzony efekt.

design

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcesz, by dekoracja salonu mocno wpłynęła na efekt końcowy, postaw na kolory kontrastowe. Dorzuć ciemne dodatki do jasnej aranżacji, żółte do zielonej albo ostre do pastelowych kolorów. Ozdoby muszą być także wówczas bardziej rozłożyste. Ale pamiętaj,by nie przegiąć z rozmiarami czy barwnością, bo w takim wypadku możesz wytworzyć „zabałaganioną” aranżację. Jeśli z kolei nie chcesz modyfikować charakteru kompozycji wnętrza, działaj odwrotnie.

Poza tym warto wybrać charakterystyczny styl, tak samej kompozycji, jak i dekoracji. Aktualnie do wyboru masz całą masę ciekawych, modernistycznych dekoracji. Jakie modernistyczne pomysły na aranżację mogą sprawdzić się najlepiej? Jakie olśniewać w największych stopniu? Na pewno każdemu spodoba się dekor na ścianie. Ciekawy wzór naklejony lub wymalowany na ścianie to coś, co jest dowodem na nowoczesny gust.
design

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Wybrane dekory przypominają oznaczenia charakterystyczne dla plemion, niektóre natomiast tworzą rośliny czy owady. Wszystkie jednak prezentują się naprawdę dobrze. Bardzo ciekawa dekoracja salonu to również nowoczesne obrazy. Świetnie wyglądają dzieła, które są rozdzielone na parę małych fragmentów. Trzy lub cztery małe malunki przedstawiają jeden duży. Wygląda to bardzo atrakcyjnie i bardzo modernistycznie.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,