Podstawowe informacje o wykorzystaniu ledowego oświetlenia, czemu jest ono aktualnie tak popularne.

W ostatnich latach ledowe oświetlenie led bardzo zyskało na popularności. Wynika to z paru rzeczy, lecz mając na uwadze plusy technologii trudno się dziwić, że tak właśnie jest. Przede wszystkim ledowe żarówki są dużo oszczędniejsze od tradycyjnych, i to różnica jest naprawdę duża, bo kilkukrotna. Przy kilku lampach w domu różnice na wysokości rachunków będą faktycznie widoczne, nawet biorąc pod uwagę wyższe ceny za żarówki ledowe w ciągu kilku miesięcy raczej się one zwrócą.

światła led

Autor: Terry Robinson
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym charakteryzują się one znacznie wyższą trwałością od tradycyjnych źródeł światła, więc ich zakup będzie tym bardziej się opłacał, ponieważ będzie je trzeba dużo rzadziej wymieniać. Jak podają specyfikacje, dobra żarówka ledowa powinna wytrzymać nawet kilkanaście tysięcy godzin świecenia, co stanowi dwadzieścia razy większy okres od normalnych żarówek. Jeżeli dołoży się do całości dużą odporność na mechaniczne uszkodzenia i możliwość wybrania barwy światła, to jasnym się staje, dlaczego wszyscy je kupują – Trilux.com . Duża część oferowanych w sklepach ledowych żarówek bez najmniejszych problemów będzie pasować do zwykłych oprawek, jakie posiada zdecydowana większość stosowanych lamp. Posiadają one typowy gwint, dzięki czemu bez problemów można nimi zastępować tradycyjne, zwykłe żarówki. Jednak ledowe oświetlenie daje znacznie większe możliwości, więc i rozmaitych opraw dedykowanych właśnie pod nie jest coraz więcej w sklepach.

oprawy led

Autor: LANE Boys RC
Źródło: http://www.flickr.com
Dużym zainteresowaniem kupujących cieszą się na przykład oprawy do wbudowania.

Pragniesz poznać oprócz tego inne podobne materiały, jednak nie masz pewności, gdzie je znaleźć? Bez obawy – przeczytaj więcej w tej ofercie (http://www.kc-design.pl/armatura-i-ceramika/).

Stosuje się je często w najróżniejszych meblach, podwieszanych sufitach i wszędzie tam, gdzie będzie potrzeba zainstalowania kilku punktowych źródeł światła. Niezwykle oryginalnie wyglądają również najróżniejsze oprawy wiszące, dzięki możliwościom ledów projektanci mogą aktualnie całkiem sporo poszaleć.

Jeśli zafascynował Cię opisywany artykuł, to wejdź na odnośnik tutaj (https://www.aplusdesign.pl/), który zaprowadzi Cię do cennej strony – ona starannie opisuje ten temat.

W takich oprawach wykorzystać na przykład można taśmy, przez co nie trzeba się ograniczać tylko do typowych kształtów, ale da się wykonać praktycznie każdy wzór, jaki się wymyśli – zobacz przykłady.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,