Światło led w mieszkaniach i budynkach przemysłowych

Oświetlenie ledowe staje się coraz bardziej atrakcyjne. Na rynku pojawia się coraz więcej rozmaitych modeli i układów taśm LED. Cechą wspólną wszystkich form taśm jest elastyczność, możność cięcia nożycami, oraz samoprzylepne podłoże. W przypadku wyboru właściwej taśmy LED powinniśmy kierować się przede wszystkim parametrami świetlnymi, posiadaniem przez taśmy odpowiednich atestów, również jakością. Listwa LED musi być stosownie dobrana do każdego pokoju.

żarówka LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od pozycji zastosowania zależy niezbędna jasność diod, szczelność, niezbędność użycia profilu aluminiowego, również odcień światła. Ze względu na niewielkie wymiary, również elastyczność, taśmy LED są użytkowane w punktach trudno dostępnych dla pozostałych gatunków oświetleniowych. Spotykamy się z użyciem taśm praktycznie we wszelkich pomieszczeniach w mieszkaniu, a również w hotelach, restauracjach, dyskotekach, także na zewnątrz, w ogrodach lub szafa przesuwna z lustrem 150 do podświetlenia podjazdu, bądź fasady. Przy pomocy taśmy LED podświetla się półki, schody, wgłębienia, meble, podłogi, stropy, ściany. Do oświetlenia blatu w kuchni, bądź schodów potrzebujemy jak najjaśniejszej taśmy LED.

Listwa LED z wysoką klasą szczelności jest wykorzystywana w łazienkach i pozostałych pomieszczeniach o podwyższonej wilgoci.

Chcesz pogłębić swoją wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Musisz wejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej skleposwietlenie.pl informacji.

Dzięki taśmie ze sterownikiem na pilot zdołamy pozyskać barwne efekty świetlne, ustawić jeden odcień, lub zestawić sekwencję zmian barw. Regulator zestawia się do długości listwy, również potrzeb i funkcji.

Listwa LED najkorzystniej wygląda, gdy jest dokładnie zakamuflowana. Jeśli nie ma możliwości zamaskowania, a chcemy zniwelować efekt punktowo świecących diod, właściwym sposobem są profile aluminiowe LED. Są konieczne przede wszystkim w oświetleniu schodów, blatów kuchennych i dyskretnym oświetleniu meblowym. Obowiązkowo stosowane na zewnątrz także w toaletach. Rozmaite rozmiary i rodzaje profili zapewniają dobranie do danego przeznaczenia. Profile LED dodatkowo chronią taśmy przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgotnością, a także zapobiegają odklejaniu się taśmy.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,