Co to są silosy lejowe i przenośniki łańcuchowe i jak je wykorzystywać by przynosiły dobre efekty?

Potrzebujesz bardzo dobrego urządzenia do pasz oraz ziarna? Zobacz co przygotowali dla Ciebie producenci?

Silosy lejowe w rozróżnieniu od innych nazywających się silosów płaskodennych, są zaopatrzone w specjalne dno w kształcie stożka.

ziarna

Autor: Olearys
Źródło: http://www.flickr.com
W obszarze oferty producentów zalecane są silosy lejowe o specjalistycznych przeznaczeniach: są to silosy zbożowe i silosy paszowe typu PBIN – zobacz tutaj wątek silosów lejowych. Szczególne, lejowe dno pozwala na odpowiednio całkowite grawitacyjne rozpakowanie silosu. Na szczególną uwagę zasługuje także solidność konstrukcji oraz wytrzymałość silosów lejowych, uzyskana z kolei dzięki zastosowaniu wysokiej klasy surowców, a także ich niezwykła stabilność i łatwość opróżnienia. Wszystkie będące w ofercie dystrybutorów silosy wyposażone są w odpowiednie akcesoria bezpieczeństwa, które to muszą zapewnić ochronę osób obsługujących taki sprzęt, a także prawidłowe działanie samego silosu.
Przy transporcie zboża i pasz mogą przydać się również przenośniki łańcuchowe. Przenośniki łańcuchowe to urządzenia, które służą do transportowania ładunków o dużej masie oraz wymiarach, a jednoczenie małych nawierzchniach podparcia. W ten sposób niezmiernie często stosuje się przenośniki łańcuchowe do transportu palet według krótszego boku – zobacz więcej na .

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy informacje, które omawiają prezentowany temat, są wystarczające. Jeżeli nie, to przejrzyj treść (https://www.zielonastrefa.net/pielegnacja-ogrodow-wroclaw/), która ma ważne wiadomości.

Transportowanie ładunku odbywa się na specjalnych cięgnach łańcuchowych. Zależnie od zapotrzebowań projektowane są od dwu do pięciu cięgien. Łańcuchy przeprowadzane są po profilu ślizgowym wykonanym ze szczególnego odpornego na ścieranie tworzywa. Napęd przemieszczany z motoreduktora jest na właściwy wałek napędzający jednoczenie wszystkie łańcuchy, co z kolei zapewnia ich taka samą prędkość. Najważniejsze zalety przenośników łańcuchowych to m.in. możliwość transportu ładunków pod niewielkim kątem, możliwość wykorzystania do poprzecznego wyprowadzania przewożonych urządzeń z przenośnika rolkowego i cicha praca.

Ponadto transport sporej ilości typów ładunków, o różnorodnych podstawach i tanie ceny serwisu i obsługi.

Jest to również rzetelna konstrukcja stworzona z profili stalowych, ocynkowanych albo nierdzewnych. A więc z takimi urządzeniami można sporo zdziałać.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,