Oświetlenie czterech kątów – sugestie i ciekawostki, które warto zobaczyć

Dobierając oświetlenie dla twojego mieszkania należy skupić się na dwu jego zastosowaniach:praktycznym, to jest przemyśleć w jakich sytuacjach będziemy z niego korzystać oraz upiększającej, bo przecież chcemy żeby przyjaciele podziwiali atuty naszego domu.

W tym eseju

ciekawa lampa

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

skupimy się na trzech miejscach: przedpokoju, kuchni i pokoju dziecięcym.Lampy do przedpokoju (zobacz – lampy do przedpokoju) winny być eleganckie i reprezentacyjne tak jak te w salonie. Są one pierwszą rzeczą na, której utkwi uwaga gości. Warto zainwestować w oświetlenie punktowe, typu LED, które wyeksponuje i wskaże punkty najważniejsze w pokoju i ukryje te, których nie mamy zamiaru pokazywać. Bardzo ciekawe efekty można otrzymać zakładając kinkiety (polecamy żyrandole klasyczne do salonu) na ścianach. Ich najmocniejszy zaleta to dekoracja pokoju, podkreślanie kolorystyki, np. chropowatości tynków dekoracyjnych, itd.. Kinkiety zależnie od montażu mogą opromieniać wnętrze światłem odbitym od ściany i sufitu lub świecić bezpośrednio przez dekoracyjne klosze. Producenci proponują oprawy kinkietowe właściwie na wszystkie rodzaje źródeł światła.

lampa sufitowa

Autor: Karen Green
Źródło: http://www.flickr.com

Szukając światła do kuchni należy zwrócić uwagę na funkcjonalność. Z pominięciem powszechnie już stosowanego rozwiązania w formie oprawy na suficie w środkowej części kuchni warto zawiesić oświetlenie punktowe pod meblami kuchennymi do skutecznego, dobrego oświetlenia blatów.Do rozjaśnienia większej kuchni, która ma powyżej 15 m2 , idealnie sprawdzą się kloszowe lampy kuchenne np. Sklep internetowy Lampy&Lampki. Dodatkowo, ważne jest jakiego rodzaju oświetlenie pragniemy zastosować.

Procent odtworzenia kolorów jest bardzo istotny ze względów praktycznych (np. przy ocenie świeżości składników w trakcie przyrządzania dań) i estetycznych – światło właściwie ukazujące barwy we wnętrzu, zapewni większy wygodę i prezencję pomieszczenia. obmyślając oświetlenie kuchni należy także pomyśleć o praktycznym ulokowaniu wyłączników i gniazd do podłączenia sprzętów kuchennych. Oświetlenie w sypialni to niejednokrotnie kombinacja opraw ściennych z lampami nocnymi albo lampą podłogową powierzchni. Pomyślmy jednak, jakiego typu oświetlenia chcą nasze dzieci we własnej sypialni. Warto zamontować żyrandol kloszowy z wyciętymi na ściankach klosza konturami, na przykład: zwierząt albo gwiazd. tańczące na ścianach i suficie figury na pewno uczynią pokój dziecka bardziej przytulnym i magicznym. Pamiętajmy, jeśli chodzi o oświetlenie dla dzieci, istotne jest aby wspomagało ich wyobraźnię. Zobacz: oświetlenie dla dzieci.

Po przestudiowaniu omawianego wątku, kliknij na odmienny pełny raport, który posiada też fascynujące informacje – zobaczysz, że wciągnie Cię kompletnie.

Właściwe oświetlenie to klucz do życia w eleganckim, przytulnym i funkcjonalnym mieszkaniu. Dzięki zaprojektowaniu tego elementu wystroju wnętrza można zaoszczędzić energię elektryczną, jednocześnie stwarzając jedyny w swoim rodzaju klimat domowej przestrzeni.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,