Projekty na intrygującą aranżację małych wnętrz

W sporych wnętrzach z pewnością mamy większe pole do popisu, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. W wypadku małych pomieszczeń powinniśmy uważać, żeby nie zagracić wnętrza za wieloma dodatkami. Nie tylko będzie to niesłychanie niepraktyczne, lecz także nieestetyczne, wręcz komiczne. W małych wnętrzach roztropnie musimy również dobierać kolory, w szczególności te żywe i nadzwyczaj jaskrawe.

okno

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.

Nie oznacza to jednak, że małych wnętrz nie da się zaaranżować z pomysłem. Wręcz przeciwnie, pomysłów aranżacyjnych, jakie znakomicie będą pasować do niewielkich wnętrz jest niemało! Na początek wskazane jest zastanowić się nad tym, jak optycznie powiększyć małe pomieszczenie. Postawmy na jasną kolorystkę ścian, jasne oświetlenie, oraz także lustra.

Szalenie nam miło, że ten artykuł wywarł na Tobie pozytywne uczucie. Chcemy zachęcić Cię do następnej witryny – tam można zobaczyć także (www.megaglass.com.pl/) inne fakty.

Zestawienie tych trzech rzeczy bezsprzecznie sprawi, że pomieszczenie będzie zdawać się większe. Jeżeli chodzi o meble, to wskazane jest zastanowić się nad meblami na wymiar. Zdołamy zamówić choćby szafy wnękowe na wymiar, które uchronią miejsce w mieszkaniu, oraz równocześnie będą użyteczne i wydajne. Zamiast sporych, klasycznych sprzętów, wybierajmy mniejsze umeblowanie nowomodne, jakie częstokroć są niezmiernie pojemne a nie zabierają sporo cennego miejsca. Jeśli pragniemy dodać pomieszczeniu nieco oryginalności, zdecydujmy się na fototapety, które idealnie nadają się do przeróżnych wnętrz, też tych małych.

Właściwym pomysłem jest zastosowanie fototapet przestrzennych, inaczej fototapet 3d, jakie natychmiastowo zwiększą całe pomieszczenie. Fototapety przestrzenne świetnie będą wyglądać w niedużym salonie bądź niewielkiej kuchni, nie tylko rozbudują wnętrze, lecz również świetnie je ożywią. Więcej tu: tu.

Następnym interesującym pomysłem do niewielkich wnętrz są puszyste, delikatne dywany. Dywan nie musi pokrywać całej podłogi pomieszczenia, może to być mały dywanik, który doda wnętrzu mnóstwo uroku. Powinno się wybierać dywany w jasnych kolorach czy ciepłych tonach, które sprawią, że niewielkie wnętrza będą ogromnie przytulne. Dla zaciekawionych tematem: nowe info.

przykładowa aranżacja wnętrza

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosujemy również takie dodatki, jak stylowe świeczki, wazon (Zobacz więcej: czym wypełnić duży szklany wazon) z kwiatami, mała lampka na stoliku – te wszystkie małe elementy spowodują, że wnętrze nie będzie nudne, wręcz przeciwnie nabierze charakteru oraz niezwykłej nietuzinkowości. Rzecz jasna pamiętajmy o tym, aby wszystkie dodatki były wykorzystywane z należytym umiarem.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,