Co można powiedzieć o inteligentnych domach? Jakiego rodzaju są to zastosowania? Co dobrze wiedzieć?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne rozwiązania w domu. Na myśli tu mamy z pewnością automatykę, która sprawia, że nasze domy stają się inteligentniejsze.
W przeszłości termin inteligentny dom wybrzmiewał jak coś z przyszłych lat, bardzo niezwykle, jak z filmu s-f, w dzisiejszych czasach ta wizja się urzeczywistnia.

Nie straszy już także swoją niezwykłością, tak więc i niepewnością. W sumie, obecnie trudno wyszukać dom, w którym nie byłoby pewnej namiastki systemów automatyki domowej. W sumie o tym już możemy powiedzieć, kiedy weźmiemy pod uwagę termostaty sterujące ogrzewaniem, klimatyzacją a także wentylowaniem pomieszczeń.
czujnik dwutlenku węgla

Autor: Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
To też domofony, które otwierają bramy i furtki, to oświetlenie zewnętrzne, jakie są uruchamiane za pomocą czujników, to czujnik dwutlenku węgla, jaki ostrzega nas przed tym niebezpieczeństwem. I wiele innych.

Zaciekawił Cię ów artykuł? Kliknij w podany link i pod nim umieszczona jest autorska witryna (http://www.pademeble.pl/358-meble-unique) z następnymi wiadomościami na wybrany wątek.

rynek systemów domów inteligentnych rozwija się bardzo prężnie, a oferta producentów jest dostosowana do praktycznie różnorakich potrzeb, jak i warunków finansowych.

Istnieje do wyboru naprawdę dużo prostych systemów, jakie gwarantują sterowanie urządzeniami elektrycznymi i oświetleniem, są i mocniej zaawansowane, oczywiście jakie kosztują więcej. Duża liczba osób przy tej okazji boi się, że tego rodzaju system przewróci do góry nogami wszystko, że człowiek będzie uzależniony od tej całej elektroniki. To oczywiście nieprawda, bo to jest pomocne w życiu, nie istnieje szansa, żeby przeszkadzało.

Przecież wystarczy popatrzeć chociażby teraz, jak bardzo dużo rzeczy, elektronik jest nam pomocnych każdego dnia więc nie myślimy o tym, iż jesteśmy od tego uzależnieni. Właściwie w przyszłości będzie to normalne, nie da się od tego uciec.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,