Jak wykorzystać wolne miejsce pod schodami w mieszkaniu

Masz parterowy domek ze strychem na którym zrobiłaś pokoje mieszkalne? Pewnie w ten sposób masz całkiem spory kawałek ciężkiej do wyposażenia przestrzeni. Zalecamy w niej zrobić szafę pod schodami. To rozwiązanie pamiętam jeszcze z dzieciństwa – taka szafa była pod schodami w domu u moich dziadków.

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Choć to była propozycja dość „starodawna”. Obecnie dużo firm specjalizuje się w planowaniu i wykonywaniu szaf pod wymiar. Wystarczy zaprosić do mieszkania fachowca, któremu nakreślimy, co chcemy przechowywać w szafie pod schodami. Niektórzy część takiej szafy przeznaczają na spiżarkę, a pozostałą przestrzeń na przechowywanie ubrań – się jak zrobić szafę pod schodami.

Jest to zależne od naszych potrzeb i preferencji. Musimy się zastanowić z jakiego tworzywa chcemy ją zrobić. Musi fajnie komponować się z pozostałą przestrzenią domu. Najciekawszą opcją będzie zrobienie jej w drewnie, choć mniejmy na uwadze, jest to także rozwiązanie najdroższe.

Teraz prezentujemy taki artykuł – jeśli jest on użyteczny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tutaj (http://metalzdrewnem.pl/polki). Upewnij się, może to także okaże Ci się ciekawe.

Sklepy z meblami oraz elementami do ich wykonania prześcigają się w pomysłach na gadżety, które pomogą nam uporządkować przestrzeń szafy – jak zmienić swoje mieszkanie.

W ten sposób, możemy także jedynie wykończyć ścianę systemem drzwi, zaś wnętrze wykończyć samemu, wedle naszego uznania. Tym samym z pewnością w kieszeni zostanie nam kilkaset złotych, które będziemy mogli wykorzystać na inne, bardziej potrzebne nam przedmioty.

W takiej szafie możemy przechowywać ciuchy. Przewidźmy w niej również kilka szuflad. Przechowyamy w nich pościel, czy ręczniki. Na samym dole proponuję zostawić miejsce na trzymanie butów. Najcięższe do aranżacji przestrzenie zaraz pod skosami można wykorzystać na niewielkie szufladki na bieliznę, albo inne małe części garderoby.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,