Wagi semi-mikroanalityczne

Wagi elektroniczne od niepamiętnych czasów stosowano w laboratorium. Zależnie od dokładności pomiaru wagi laboratoryjne dzielimy na wagi semi-mikroanalityczne, wagi analityczne, wagi precyzyjne i wagi techniczne. Producenci tacy jak KERN czy AXIS wyszczególniają 3 klasy wag laboratoryjnych. Poziom profesjonalny przeznaczony jest użytkownikom o najwyższych wymaganiach użytkowych i metrologicznych.

waga analityczna

Źródło: Wagi-elektroniczne.pl

Wagi poziomu profesjonalnego mają najlepsze parametry techniczne i ergonomiczne, niejednokrotnie są to wagi z dotykowym wyświetlaczem, wagi ze zbliżeniowymi czujnikami, wagi, których budowa umożliwia zachowanie czystości, wagi ze złączem USB i RS232 do podłączenia urządzeń peryferyjnych. Bardzo ważnym urządzeniem dodatkowym do wagi jest drukarka, na której warto rejestrować wydruk pomiaru oraz raporty GLP ISO.Wagi poziomu standard cechują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, innowacyjnym układem wagowym, jednak posiadają mniejszą ilość funkcji dodatkowych i modów pracy (porównaj wagi od wagi-elektroniczne.pl).

Wagi laboratoryjne poziom standardowy również spełnią wymagania wymagających pracowników działów kontroli jakości, laboratoriów technologicznych oraz uczelni.

Ta oferta jest niesamowicie ciekawa i jeśli poszukujesz większą ilość wiadomości na prezentowaną tu tematykę, to znajdziesz je tutaj.

Podstawowy poziom wag laboratoryjnych dedykowany jest wszystkim użytkownikom, którzy do pracy z wagą potrzebują tylko stabilnej i powtarzalnej wagi wyposażonej w podstawowe funkcje. Niewątpliwym atutem wag z poziomu podstawowego jest niska cena, dzięki czemu są to tanie wagi laboratoryjne. Szeroki zakres dodatkowych akcesoriów do wag laboratoryjnych pozwalana na określanie gęstości ciał stałych i cieczy, podłączenia wagi do komputera, podłączenia wagi do drukarki, zabezpieczenie wagi przed kradzieżą, zabezpieczeniem wag w czasie transportu – walizki do wagi.

Wagi o największej dokładności d=0,01mg to wagi semi-mkroanalityczne używane w laboratoriach analitycznych, farmacji oraz przy bardzo dokładnym wyznaczaniu masy próbek. Wagi te cechują się bardzo precyzyjnym układem pomiarowym o bardzo dużej rozdzielczości, a wykorzystane filtry doskonale wyciszają zakłócenia z zewnątrz takie jak wibracje i podmuchy. Stosowanie wag semi – mikroanalitycznych wymaga od użytkownika zagwarantowania specjalnych stołów antywibracyjnych oraz utrzymywania w pomieszczeniu wagowym stałej temperatury otoczenia. Ważne, aby warunki środowiskowe pracy wagi nie ulegały dużym modyfikacjom (więcej – wagi od wagi-elektroniczne.pl). Wagi półmikroanalityczne często posiadają dwa zakresy wagowe dzięki czemu waga jest bardziej uniwersalna w użyciu.

Wagi analityczne cechują się dokładnością odczytową d=0,1mg. Wagi analityczne posiadają znacznie większe spektrum możliwości w laboratoriach, działach kontroli jakości, aptekach oraz na uczelniach. Wagi o dokładności d=0,1mg mogą posiadać układy układy wagowe – MonoBloc. Układ MonoBloc odznacza się wyśmienitą powtarzalnością i szybkością stabilizacji pomiaru oraz jest odporny na uszkodzenia mechaniczne wagi podczas użytkowania. Wagi precyzyjne o dokładności d= 1mg i d= 0,01g są najbardziej popularną grupą wag wykorzystywaną w laboratorium. Bardzo różnorodny zakres stosowania pozwala stwierdzić, że w każdym laboratorium jest min jedna waga precyzyjna.

Wagi techniczne podobnie jak te precyzyjne zwykle wykorzystywane są w laboratorium (porównaj urządzenia z pomiarowe na wagi-elektroniczne.pl). Ich wykonanie umożliwia być użytecznymi do bezpośredniej kontroli czystej produkcji. Zależnie od zastosowania wagi i kryteriów wewnętrznych firmy, wagi laboratoryjne mogą być z legalizacją. Wagi techniczne do celów technologicznych natomiast nie mają legalizacji, dzięki czemu posiadają wyższą dokładność. Należy jednak pamiętać, aby takie wagi cyklicznie sprawdzać oraz aby wagi kalibrować. Nadzór nad wagami legalizowanymi i bez legalizacji jest niezwykle potrzebny z punktu widzenia utrzymania wysokiej jakości produktów i usług.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: