Mieszkanie – dlaczego jest tak ważne, by odpowiednio je urządzić? W jaki sposób wciągnąć w to bliskich, by wszyscy byli szczęśliwi?

Mieszkanie – miejsce to odgrywa niesłychanie istotną rolę w życiu każdego z nas. W końcu to tam spędzamy większą część doby. Tam powracamy po całym uciążliwym dniu, odprężamy się, odpoczywamy. Tam uciekamy od problemów. Jest zatem ono naszym azylem. Na początku dzielimy je z rodzicami i rodzeństwem, potem z reguły kupujemy swoje i przeprowadzamy się.

firanki w sypialni

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Nic dziwnego, że wkładamy mnóstwo sił w jego urządzenie – przecież to tak naprawdę nasze własne miejsce na ziemi. Z tej racji proces meblowania oraz dekorowania go jest z reguły wyjątkowo długi i wymagający. Poświęcamy sporo czasu na rozplanowanie wszystkiego, wybranie rozmaitych akcesoriów, dopasowanie ich do siebie. Najpierw meble – muszą one być dobrane pod względem barw. Pasować tak samo do siebie nawzajem, jak też do drzwi lub okien. Ale to dopiero początek. Następnie przychodzi pora na dodatki, takie jak dywany, rolety czy też firany, a wzorów firan jest mnóstwo. Ale i tutaj należy się wysilić, dużo myśleć.

Przecież nie można pozwolić, by każdy z tych dodatków był z innej bajki, powinny razem jakoś współgrać. A taki rezultat nie jest prosto osiągnąć. Trzeba po pierwsze mieć odrobinę smaku, gustu, a po drugie przeznaczyć na to sporo czasu. O czym warto przede wszystkim pamiętać podczas urządzania mieszkania? Na pewno o tym, aby liczyć się ze zdaniem pozostałych domowników. Nie bądźmy za twardzi, to z pewnością nie skończy się dobrze. Nie zapominajmy, iż każdy posiada prawo do swojej opinii. W końcu każdy z nas ma odrobinę inny gust. My możemy lubić ciemniejsze meble, ale nasz mąż już nie bardzo.

A również on ma prawo do świetnego nastroju we własnym mieszkaniu. Zezwólmy mu na to. Nie ignorujmy nawet zdania pociech. Przecież i one są małymi ludźmi. Niech urządzą przynajmniej swoje własne pokoje.

Jeśli zaciekawił Cię ten wątek, to odsyłam tam (https://www.szklarz.net/galeria/okladziny-kuchenne/) – w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe informacje, które są dokładnym opisem tego zagadnienia.

Skusi nas na pewno argument, iż jeżeli będą one lubiły pomieszczenia, w jakich mieszkają, to z pewnością z chęcią będą dbały o porządek w nich. Miejmy to zatem na uwadze. Zadbajmy o to, aby wspólne aranżowanie mieszkania jeszcze mocniej nas do siebie zbliżyło, a nie stało się powodem sprzeczek. Wciągnijmy rodzinę do współpracy.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,