Krótka charakterystyka najpopularniejszych rodzajów tapet, zalety i wady popularnych ostatnio fototapet.

Tapety od kilku dekad są jednym z najchętniej kupowanych materiałów do wykończenia wewnętrznych ścian. Przez lata powstało ich sporo różnych rodzajów, które się różnią wyglądem i parametrami, i cały czas pojawiają się nowe pomysły.

fototapeta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Najbardziej popularne są tapety zrobione z papieru, mają one wprawdzie najgorsze parametry, lecz dzięki temu są tanie, i właśnie to przyczynia się do ich popularności. Znacznie lepsze, ale też więcej kosztujące są tapety wykorzystujące powłokę winylową. Przede wszystkim są one dużo ładniejsze niż papierowe, ogromną ich zaletą będzie również duża odporność na działanie wilgoci. Można je bez żadnej obawy myć, a dzięki swoim parametrom bardzo dobrze sprawdzają się na przykład w kuchniach i łazienkach. Ostatnio ogromną popularność zyskują także tapety oparte na podkładzie flizelinowym, ich ogromnym plusem jest znacznie prostszy montaż. Doskonale tłumią hałasy i ocieplają wnętrze pomieszczeń, a w przypadku ewentualnego remontu także jest z nimi dość wygodnie, bo bardzo łatwo można je ściągnąć ścian.

Lecz nawet na rynek tapet w pewnym momencie wkroczyła nowoczesna technika, pozwalając na tanie wytwarzanie fototapet.

Istnieje bonus dla osób, które potrzebują podobnych materiałów – zobacz informacje (https://mti-furninova.pl/oferta/sofy-modulowe/vesta-modul-lc) tu! Dotyczy on analizowanego tutaj tematu.

Początkowo były one trudno dostępne i dość drogie, jednak rozpowszechnienie przemysłowych drukarek sprawiło, że ich ceny mocno się obniżyły. fototapety bardzo szybko wdarły się do wielu domów i mieszkań i nie wygląda na to, że je prędko opuszczą, ponieważ zwyczajnie dają bardzo duże możliwości.

fototapety z krajobrazem - morze

Autor: Thomas Kujawa
Źródło: http://www.flickr.com

Największą zaletą fototapet stało się to, że można na nich wydrukować dowolny motyw. Możliwości są dwie, albo będzie można znaleźć zdjęcie spośród setek tysięcy, jakie firma wykonująca tapety udostępnia dla klientów, lub też można podesłać własną fotografię, jeżeli mieć tylko ona będzie należytą jakość. Czy to będzie ujęcie ulubionego zwierzaka, pamiątka z wakacji czy portret rodzinny, to nie ma znaczenia, na fototapecie da się nadrukować wszystko będzie się chciało. Po złożeniu zamówienia trzeba parę dni odczekać na jego realizację i wysłanie, a następnie nakleja się wszystko w taki sposób, jak tradycyjne tapety.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,