W jaki sposób gospodyni jest w stanie nieco unowocześnić wygląd pomieszczeń, szczególnie kiedy mieszka w wiekowym budownictwie

Mieszkanie w stuletnim domu zdaje się posiadać tyle samo zalet, co wad. Zaokrąglone wnęki okienne bądź półokrągłe łuki zamiast drzwi dają pole do popisu tym bardziej twórczym umysłom. Wybrane gospodynie wcale nie chcą mieszkać w takich zabytkowych wnętrzach. Jeżeli jednak nie ma innego wyjścia (np. wynajęcie mieszkania w mieście nie wchodzi w rachubę), to należy tak zaaranżować wnętrze, aby nawiązywało swoją prezencją do XXI-wiecznych, a zarazem luksusowych mieszkań. Na takie zadania wcale nie będą konieczne duże kwoty pieniędzy. Nawet niewielkie zmiany, wprowadzone dzięki zaoszczędzonym 200 zł, są w stanie zaskoczyć niejednego niedowiarka.

zasłony

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem w domu jest salon. To właśnie tutaj przyjmujemy gości, a i nierzadko spędzamy długie jesienne popołudnia. Z tej też przyczyny piękne zasłony muszą być nieprzezroczyste, aby ludzie spacerujący trotuarem nie kierowali ciekawskich wejrzeń w kierunku okien. A co zrobić, żeby nasz salon wydawał się bardziej współczesnym pomieszczeniem? Jednym z tych najprostszych rozwiązań mogą być powieszone w oknach firanki makarony, które swoim oryginalnym wyglądem sprawią, że wnętrze będzie wyglądało się całkiem odmiennie. A do takich firan fantastycznie pasują takie zasłony do salonu, które eksponują kolor ścian.

Zasłony trzeba również właściwie dobrać do rozmiarów okna. W wiekowych mieszkaniach zazwyczaj posiadamy niewielkie otwory okienne, a na ich poszerzenie decydują się nieliczni – ściany bywają grube, a większe okna w jakikolwiek sposób nie podkreślą zabytkowego charakteru budynku. należy więc radzić sobie inaczej i w przedstawionej sytuacji kupić krótkie firanki makarony w kolorze uniwersalnej bieli, a z nimi idealnie będą łączyć się krótkie zasłony w niezwykłe roślinne aplikacje. A poza tym zawieszenie zasłon i firan sięgających nieco poza parapet przynosi nieoczekiwane korzyści. Pod oknami najczęściej montowane są grzejniki, a jeżeli nie zakryjemy ich żadnymi tkaninami, to w pomieszczeniu powinno być zimą o wiele cieplej.

Firany, tak samo zresztą jak i te wieszane w pozostałych częściach mieszkania, są standardowo wykonane z materiałów sztucznych. Kiedyś bardzo modne pozostawały firany, które na całej szerokości miały wyhaftowane różnej szerokości pasy kółek. Dzisiaj, żeby nieco unowocześnić wnętrze, wystarczy kupić modele, które wyglądają zgoła w zupełnie odmienny sposób. Możemy się zatem pokusić o firany z delikatnymi motywami rozrzuconymi po całości. A jeśli dodatkowo przy produkcji została wykorzystana srebrna nitka, to nasze okno (materiał do rolet) w upalne dni będzie błyszczeć jak łąka pokryta zmrożonym śniegiem.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,