Mieszkanie w stylu skandynawskim – marzenie o jasnym oraz przestronnym pomieszczeniu

Jeśli planujemy, by nasze mieszkanie było jasne i przestronne, warto się zastanowić nad urządzeniem go w stylu skandynawskim. Norwegia, Dania, Szwecja i Finlandia, to narody, w których wymyślono ten styl urządzania mieszkań. Jego początki są szacowane na lata trzydzieste XX wieku.

nowoczesny design skandynawskiego mieszkania

Autor: Jess Pac
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze koncepcje tego stylu to prostota i minimalizm wzorów, wyjątkowo jasne, dobrze oświetlone naturalnym światłem przestrzenie, stosowanie tylko naturalnych materiałów, bądź tych zyskanych w procesie recyklingu. Skandynawowie są nowoczesnych i otwartych osób, którzy doceniają naturę i ekologię. Styl skandynawski łączy w sobie tradycję i nowoczesność.

kuchnia w stylu skandynawskim

Autor: Jess Pac
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepszym tworzywem jest zatem drewno – planując zakupić mebli zwróćmy wyjątkowo uwagę na jasne drewniane fronty. Będą doskonale zestawiały się z bielą ścian. Zaznaczmy we właściwy sposób okna, nie przykrywając ich ciężkimi kotarami, a tylko białymi firankami. Świetnie będą także wyglądać różnego rodzaju przeszklone gabloty. Gdy pokoje wypełnimy bielą, nie należy się obawiać pojedynczych, kolorowych akcentów, które przełamią rutynę. Ściany możemy także pomalować w kolory delikatnego błękitu czy szarości. W kwestii doboru podłóg – najlepiej zakupić naturalne drewno (maszyny do drewna używane) – nasza sprawa czy będzie to tradycyjny parkiet, czy może podłużne deski. Powinieneś o to zadbać, jeśli marzy Ci się wnętrze w stylu skandynawskim.

Meble powinny być proste – geometryczne wzory bez udziwnień, pojedyncze mogą być stylizowane na stare.

Na pewno posłuży Ci dobra witryna (https://skleposwietlenie.pl/1964-lampki-nocne-krysztalowe) z informacjami, które dotyczą opracowanego tutaj wątku. Nie czekaj więc i wejdź w podany niżej link.

Najlepiej sprawdzą się fotele, stoliki, proste łóżka – można je przykryć kolorowym narzutą bądź obrusem. Dodatki, które zostaną użyte w naszym mieszkaniu również powinny być z naturalnych tworzyw. Doskonale dopasują się różnego typu wiklinowe kosze, kamienne naczynia, drewniane misy, trzcinowe kosze na drobiazgi. Od nas tylko zależy czy wszystkie będą dopasowane w jednej stylistyce.

Kategoria: Bez kategorii