Biegła budowa systemu kominowego przy użyciu rozlicznych pustaków

Jakim sposobem buduje się dzisiaj systemy kominowe? Naturalnie temat ten jest niesłychanie fascynujący, szczególnie dla osób, jakie pracują w branży budowlanej. Wskutek tego przybliżymy sobie dziś nieco tą sprawę i w skrócie omówimy strukturę przewodu kominowego.

pustaki

Autor: Porotherm
Źródło: Porotherm
Do budowy kominów spalinowych i dymowych wykorzystuje się różne typy pustaków, jednym z nich są pustaki kominowe ceramiczne. Nadają się one do budowy nie jedynie kominów dymowych, ale także systemów kominowych. Ważkie jest jednak to, aby ich wytrzymałość nie była mniejsza niż 5 MPa, na dodatek nasiąkliwość także powinna mieścić się w ściśle wyznaczonym przedziale którym jest 6 do 12 procent. W większości wypadków mają one szerokość 18,8 centymetrów, natomiast ich wysokość wynosi 24 centymetry. Do budowy kominów spalinowych oraz dymowych stosuje się również kominowe pustaki keramzytobetonowe, jakie częstokroć posiadają prostokątny lub kwadratowy kształt. Ich szerokość to na ogół 38 centymetrów, a wysokość – 24 centymetry.

Ciekawych danych zasięgniesz po przejściu na witrynę (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/aux), która ma wciągające dane na opisywany wątek – będą one z pewnością warte zainteresowania.

Właściwym materiałem do budowy kominów jest również cegła klin kierowana pełna, która charakteryzuje się nie wyłącznie trwałością, ale także niezmiernie porządnym wyglądem, dzięki czemu nie trzeba potem wykańczać kominów od zewnątrz. Do budowy kominów wentylacyjnych też wykorzystuje się cegłę pełną, co więcej wolno także wykorzystać pustaki wentylacyjne.

pustaki

Autor: Röben
Źródło: Röben
Jeżeli decydujemy się na wykorzystanie cegły to pożądane byłoby wybrać cegłę silikatową albo ceramiczną, zaś jako zaprawę – cement. Jeśli decydujemy się na wentylacyjne pustaki to możemy wybrać pustaki ceramiczne, silikatowe czy też keramzytobetonowe. Na ogół ich szerokość mieści się w przedziale 19 do 24 centymetrów, a wielkość wynosi od 20 do 24 centymetrów. Rzecz jasna oprócz materiałów, jakie można wykorzystać przy budowie komina trzeba jeszcze wiedzieć jak starannie przeprowadzić taki montaż.

Czy ten wpis zaciekawił Cię tak bardzo, że pragniesz więcej? Więc po nowe wiadomości zaloguj się do podanego linku. Tam jest interesujący artykuł.

Wskutek tego budową komina powinny zajmować się wyłącznie osoby z doświadczeniem, jakie mają dużą wiedzę oraz profesjonalizm, gdyż nieodpowiednie zbudowanie komina zdoła przysporzyć niezmiernie wiele problemów, a nawet być zagrożeniem dla zdrowia czy życia domowników.