Nalepki ścienne – mało kosztowna ozdoba wnętrza w 10 minut

Naklejki ścienne to rewelacyjny sposób na prędką metamorfozę ściany. Przyklejanie nalepki jest naprawdę banalne i zajmie – zależnie od wielkości oraz kształtu nalepki – od dziesięciu do trzydziestu min. Przy naklejaniu nic nie może się rozlać, poplamić ani przesunąć. Z tej przyczyny właśnie naklejki dekoracyjne robią w ostatnim czasie zawrotną karierę.
Z czego produkowane są naklejki ścienne?

naklejka ścienna

Autor: Kristin Kokkersvold
Źródło: http://www.flickr.com
Naklejki produkowane są z folii PCW.

Jeśli szukasz podobnych materiałów na prezentowany temat, to kliknij ten link – ta oryginalna witryna (https://www.aplusdesign.pl/) publikuje podobne treści!

Są czasem określane nazwą naklejek winylowych – jest to na pewno rozwinięcie skrótu PCW, jaki oznacza polichlorek winylu. Folia zostaje fabrycznie pokrywana powłoką kleju, najczęściej poliakrylanowego. Jednym z ważnych jego parametrów jest tzw. usuwalność – po odklejeniu dekoracji na podłożu nie pozostają trudne do wyeliminowania resztki. Folie, z których powstają naklejki ścienne dla dzieci nie powinny być zbyt grube – zobacz naklejki dla dzieci na ścianę. Na ogół ozdobne motywy wykrawane są z delikatnej folii grubości 75 mikronów. Producenci deklarują, iż na zewnątrz takowa folia posłuży trzy-pięć lat (zależy to oczywiście od podłoża, do jakiego została przyklejona, i od warunków atmosferycznych), z kolei jej żywotność we wnętrzach jest o wiele dłuższa, praktycznie skomplikowana do określenia. Naklejki na ścianę dla dzieci posiadają rozmaite barwy oraz dwa wykończenia nawierzchni – połyskujące i matowe.

Z tej przyczyny różności wzorów towarzyszy również niemały wybór odcieni. Naklejki dekoracyjne bardzo prosto jest ulokować na ścianie. Może być ona pokryta jakimkolwiek rodzajem tynku bądź farby, pod tym względem nie są szczególnie wymagające. Podłoże musi być jednakże przemyte i równe. Dekoracji nie należy przylepiać do złuszczającej się farby – takowa nawierzchnia wymaga wyeliminowania luźno związanych fragmentów i wygładzenia. To takie same zabiegi przygotowawcze, jakie czynimy, nim przystąpimy do tapetowania lub malowania.

Musimy pamiętać, że chociaż nalepki są nieprzezroczyste, są wykonane z cienkiej folii, więc nie ukryją nawet niedużych wgłębień powstających na skutek łuszczenia się farby. Jeżeli podłoże jest równe, powłoki malarskie przynależy przemyć z kurzu. Warto przetrzeć je mokrą szmatką. Jeśli zamierzamy ozdobić w tenże sposób ściany umożliwiające chemiczne odtłuszczenie, skorzystajmy z tejże możliwości i przemyjmy je denaturatem lub benzyną ekstrakcyjną.

Zawsze niezbędna wydaje się być wiedza z różnych specjalizacji. Wtedy aktualny materiał (https://tomiservice.pl/) przyda się każdemu. By ją zdobyć, powinniśmy przeczytać tekst pod wskazanym linkiem.

Zobacz więcej na stronie .

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,