Wnętrze kawiarni albo pubu musi być zaprojektowane tak, żeby zachęcało gości do spędzenia nawet paru godzin w lokalu

Wyposażenie wnętrza cukierni jest tylko z pozoru prostym zadaniem. Nieodpowiedni wybór mebli oraz dodatków może skutecznie odstraszać klientów. Z jednej strony ascetyczny wystój na pewno nie będzie zachwycał, ale jednocześnie sale przeładowane najróżniejszymi bibelotami będą tak naprawdę przypominały wnętrza muzeów. Wydaje się, że największym przestępstwem właścicieli restauracji jest dekoracyjny chaos, który zaprowadzają w kierowanym przez siebie lokalach.

By ustrzec się tych błędów, najsensowniej kierować się zasada umiaru bądź znaleźć dobrego architekta wnętrz. Postawienie na oryginalność jest dość niebezpiecznym rozwiązaniem, bowiem można z łatwością się pogubić – meble loft z pewnością nie okażą się najlepszym wyborem do wnętrza zaprojektowanego w tradycyjnym stylu. Warto zobaczyć: mebli typu loft. Wystrój(zobacz sufit napinany jednopoziomowy) określonego lokalu powinien w pewnym stopniu nawiązywać też do jego lokalizacji i uwzględniać lokalne tradycje. Do cukierni znajdujących się w podziemiach dawnych zamków bohaterskich władców doskonale będą pasować solidne stoły i krzesła, a w zabytkowych budynkach sanatoriów na bank sprawdzą się wygodne fotele w biedermeierowskim stylu.

meble designerskie

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Stoły i krzesła są jednymi z najistotniejszych elementów wystroju, jak również wyposażenia wnętrza. Jeżeli będą one niekomfortowe, to konsument nie będzie za długo siedział w lokalu, zatem z pewnością nie zamówi sobie następnej kawy bądź herbaty.

Należy tu zaznaczyć, że komfortowy mebel wcale nie musi być wielkim i zarazem nieprzyzwoicie miękkim fotelem – trwałe i gustowne meble z metalu także mogą być funkcjonalne, szczególnie kiedy zostaną przykryte kremowymi albo ciemniejszymi poduszkami. Zobacz: rekoforma.pl/.

W kawiarniach czy pubach niewiele jest sprzętów lub gadżetów, które służą tylko wprowadzaniu relaksacyjnej atmosfery. Nawet wspaniałe ażurowe lampki są częścią dekoracji, a przy tym delikatnie oświetlają wnętrze lokalu, gdy zachodzi słońce. Tak samo sprawa się ma z romantycznymi świecami umieszczonymi w stalowych kagankach. Uwagę konsumentów przykuwać będą tak niebanalne meble do pubu wykonane na indywidualne zamówienie, jak i nieszablonowe dodatki, np. fantazyjne gazetniki. Więcej znajdziesz tutaj: polecany mebel do Pubu. Może kiedyś jakaś zaradna pani domu odwiedzi restaurację, a potem wykorzysta w swoim mieszkaniu wybrane pomysły dekoratorskie.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,