Kilka istotnych informacji na temat wyboru lamp do łazienek i kuchni.

Oświetlenie łazienek i kuchni ma bardzo duże znaczenie do tego, żeby te właśnie pomieszczenia te były praktyczne w używaniu. Jednak nadal sporo osób specjalnie nie będzie zwracać na to uwagi, a później słuchać narzekania że na przykład w kuchni będzie zbyt ciemno i niezbyt wygodnie przyrządza się posiłki.

Jeżeli będzie chodzić o kuchnię, to najlepszą opcją będzie posiadanie w niej paru typów lamp. Na pewno będzie potrzebna jedna główna lampa, oświetlająca całe pomieszczenie. Powinna ona być na tyle silna, aby dać wystarczającą ilość światła w całym wnętrzu. Centralne lampy mogą być bardzo różne, w praktyce wybór ich będzie zależał od stylu wnętrza i preferencji właściciela. Bardzo chętnie przykładowo są wybierane nowoczesne lampy wiszące, z jedną lub kilkoma żarówkami.

Po przeczytaniu tego wpisu, polecam komplet pościeli 160×200 pozostałe informacje na omawiany temat, które okażą się równie zajmujące.

Ich wzornictwo doskonale pasuje w większości wnętrz, a zastosowanie energooszczędnych żarówek daje także spore oszczędności przy rachunkach. Szeroką ofertę znajdziesz pod tym linkiem lampy wiszące nowoczesne. Poza tym warto przy roboczym blacie zapewnić dodatkowo jakieś punktowe, nieduże oświetlenie, które będzie bardzo pomocne podczas przyrządzania posiłków.

oświetlenie lustra łazienkowego

Autor: thisisbossi
nowoczesne lampy wiszące

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzona w nowoczesny sposób łazienka również powinna posiadać parę oddzielnych lamp. Tu także podstawą będzie światło górne, ale w przeciwieństwie do salonów czy kuchni najczęściej wykorzystuje się bardziej stłumione źródła oświetlenia. Bardzo popularne są na przykład tanie plafony, w których żarówki zasłonięte są przez matowe szkło, dając tym samym trochę przytłumione światło- tanie plafony. Sprzedawane są także w wielu różnych wersjach, mają od jednej do kilku źródeł światła i można je wieszać albo na ścianie, albo u sufitu. Bardzo duże znaczenie dla wygody użytkowania tego pomieszczenia ma oświetlenie lustra łazienkowego. Powinno się ono włączać niezależnie od oświetlenia górnego, a jego podstawową rolą jest doświetlenie okolic lustra. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź lustra łazienkowe oświetlenie.

Można tu zastosować kilka ciekawych pomysłów, w zależności od tego, jakiego rodzaju lustro się posiada i w jaki sposób zamontowane. Chętnie wybieranym rozwiązaniem są lampki oddzielne, mocowane do ściany, ale spora część właścicieli mieszkań decyduje się też na wersje ze świetlówkami wbudowanymi w lustro.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,