Zastanawiamy się czy bardziej opłaca się kupić lokum w bloku czy postawić swój dom? Które plusy powinny nas przekonać do budowy domu?

Wiele ludzi będących na etapie nabywania swojego lokum, myśli nad tym czy bardziej opłaca się kupić mieszkanie w bloku czy może wybudować własny dom. Jest to najczęściej decyzja na resztę życia dlatego tak ciężko jest się zdecydować. Które w związku z tym argumenty powinny przemówić za postawieniem własnego domu jednorodzinnego? Najczęściej za jedną lub drugą opcją przemawiają koszty. Dla dużej ilości ludzi jest to dość kluczowa kwestia, od jakiej zależy decyzja. Budowa domu jest sporym kosztem, jednak prawda jest taka, iż patrząc na ceny metra kwadratowego mieszkań, postawienie domu to dobry interes.

łazienka z oknami

Autor: Kendyl Young
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi przede wszystkim o to, że za taką samą cenę dostajemy większy metraż. Mamy po prostu więcej wygody niż gdybyśmy wydali te same pieniądze kupując mieszkanie w bloku. Tym bardziej w kontekście zakładania rodziny, taka informacja jest dość ważna. Poza tym to my decydujemy o wyborze materiałów jak też zakresie takiej budowy, dlatego przedział cenowy może okazać się naprawdę różny i jest zależny tylko od nas i naszego podejścia. Jeśli bardzo się postaramy to można wydatki faktycznie mocno ograniczyć. Potrzebujemy z pewnością na to więcej czasu, bo na przykład część rzeczy możemy zrobić sami.

Następnym istotnym argumentem jest to, że możemy w dowolny sposób kształtować taką przestrzeń. Decydujemy się na projekt budowlany taki, który nam się podoba. Jak podoba nam się łazienka z oknem, ponieważ jest bardziej widna oraz zawsze chcieliśmy taką mieć, to zwyczajnie uwzględniamy to w projekcie. Jeżeli chcemy posiadać funkcjonalne poddasze, także nic nie stoi na przeszkodzie aby się na takie zdecydować. Jeśli natomiast od młodych lat marzyliśmy o przeszklonym ganku, na jakim będziemy mogli przesiadywać, to decyzja zależy tylko od nas. Dodatkowo większy metraż, to także więcej możliwości zaaranżowania przestrzeni, w której każdy z domowników będzie miał swój kąt. Trzeba też wiedzieć, iż możliwości adaptacyjne projektów domów są znacznie większe aniżeli takie dla mieszkań (polecam promocję na archicom mieszkanie sępolno) w bloku.

wnętrze łazienki z oknem

Autor: HomeAid Northern Virginia
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnym plusem jest możliwość wybrania lokalizacji z dala od miasta. Jak chcemy mieć ciszę oraz spokój można zamieszkać gdzieś na wiosce blisko miejskiej aglomeracji, ale na tyle dalekiej aby wracając po pracy do domu faktycznie odpoczywać. Oprócz tego możliwość posiadania własnego kawałka ogrodu także ma duże znaczenie. Jeżeli mamy, lub chcemy mieć dzieci mogą one swobodnie bawić się w przydomowym ogrodzie pod okiem opiekunów. To z pewnością nie wszystkie plusy, lecz jak widać mają one spore znaczenie dla poziomu życia. Bezpieczeństwo, wygoda, obcowanie z naturą, czego możemy chcieć więcej?
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,