Wykończenie małego przedpokoju – co głównie trzeba mieć na względzie?

Przedpokoje to pomieszczenia w domach i mieszkaniach, które czasem są traktowane faktycznie po macoszemu. Tymczasem odpowiednio urządzone mogą stać się bardzo komfortowym miejscem. Niestety, urządzenie przedpokoju to problematyczne wyzwanie. Dlaczego? Głównie przez wzgląd na fakt, że w Polsce niekiedy mieszkania są niewielkie, a w związku z tym, korytarze to ciasne klitki.

szafka

Autor: Maciej Łebkowski
Źródło: http://www.flickr.com

O czym w takiej sytuacji trzeba koniecznie pamiętać? W każdym przedpokoju przydadzą się szafki na buty ikea. Są dosyć niewielkie i co najważniejsze – cienkie, w związku z czym zmieszczą się nawet w małych pomieszczeniach. Szafki na buty umożliwiają uporządkować obuwie, szczególnie jeżeli w mieszkaniu mieszka kilka osób. Ponadto, przedpokój musi zostać również wyposażony w szafę, między innymi na sezonową odzież.

W nowym budownictwie w mieszkaniach zazwyczaj znajduje się specjalne miejsce na szafę wnękową, co pozwala na zaoszczędzenie rzeczywiście sporej ilości miejsca. Szafa może być wyprodukowana na specjalne zamówienie, wówczas klient ma wpływ na wybór stosownego materiału czy kolorystyki. W korytarzu przyda się w dodatku źródło światła. Wskazane jest zdecydować się na dekoracyjne abażury, gdyż mogą one dać dosyć ciekawy efekt. W niewielkim przedpokoju nie ma się wielu możliwości dekoracyjnych, więc abażur to strzał w dziesiątkę. Więcej w temacie: elegancki przedpokój.

W dodatku, urządzenie korytarza powinno pasować do salonu, szczególnie jeśli jest to pokój dzienny z aneksem kuchennym. Przykładowo, narzuty na fotele czy sofy mogą mieć identyczny kolor jak ściany w korytarzu lub szafki na buty. Asortyment mebli i artykułów tekstylnych jest obecnie na tyle różnorodny, że można łatwo znaleźć najbardziej stosowne dla siebie rozwiązanie.

buty

Autor: mururoa
Źródło: http://www.flickr.com

O czym jeszcze trzeba pamiętać urządzając niewielki korytarz w mieszkaniu? Przede wszystkim o jasnym kolorze ścian. Ciemne barwy niestety są w stanie optycznie pomniejszyć pomieszczenie, co jest niepożądanym rezultatem. Dodatkowo, zdecydowanie należy zadbać o porządek i ograniczenie wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Porządek to podstawa, jako że wówczas korytarz będzie wydawał się o wiele większy.

Masz ochotę znaleźć kolejne teksty dotyczące rozważanej tu problematyki? Jeżeli tak, to kliknij ten odsyłacz oraz zobacz wpis z witryny (https://www.pademeble.pl/223-sofy-puszman).

Tu więcej ofert: nowoczesne szafki na buty ikea.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,