Dekoracja okien: rolety rzymskie zamiast firan i zasłon – poznaj aranżacje

Nowa ozdoba otworów okiennych to dobry sposób na przemianę wnętrza. Sugerujemy rolety rzymskie. Wspomniana dekoracja okna jest ładna oraz prosta do dopasowania do stylu pomieszczenia. Mało tego rolety okienne mają jeszcze walory praktyczne i ochraniają przed słońcem.

Rolety rzymskie dodają pomieszczeniu wytworności. Są komfortowe w obsłudze i posiadają bardziej indywidualny styl aniżeli skończone klasyczne rolety. Przede wszystkim dlatego, że rolety rzymskie mogą zostać wykonane z opcjonalnie dobranych tkanin – pasujących wzorem, barwą i fakturą do wystroju pomieszczenia.

roleta

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Klasyczne żaluzje lub rolety okienne coraz to nagminniej zastępowane są poprzez rolety rzymskie. Zastosowanie rolety (czyli wygoda obsługi) jak też miękkość materiału nadającej wnętrzu przytulności – to już dwa powody, jakie zachęcają do zawieszenia rolet rzymskich w oknie. Takowa dekoracja okien stanowi również niezastąpione przesłony, obok jakich brakuje miejsca na umieszczenie typowych zasłon. Inny pozytyw to mniej zunifikowany, zaś bardziej od klasycznych rolet dekoracyjny, indywidualny wygląd. Tylko od naszej wyobraźni zależy, w ile fałd złożą się rolety rzymskie po podniesieniu a także jak będą wykończone.

Ten tekst jest dla Ciebie intrygujący? Masz chęć na następne wątki? Zatem nie wahaj się i kliknij (https://www.tablicowo24.pl/kategorie/gabloty/gabloty-tekstylne/) w ten link.

Każdy sam może postanowić, z jakiej tkaniny zostaną wykonane rolety okienne.

Na rolety rzymskie nadadzą się każde tkaniny sztuczne, a także lniane bądź bawełniane płótna. Wybierając materiały grubsze do dekoracji okien, należy pamiętać o ich balaście, a również o tym, że im tkanina grubsza, tym gorzej się układa – pamiętaj o aranżowaniu wnętrz . Na pewno nie nadają się na rolety rzymskie tkaniny wełniane, grube obiciowe. Do dekoracji okien o słonecznej wystawie dobrze jest wybierać materiały sztuczne, ponieważ ich odcienie mniej płowieją, zaś struktura jest odporniejsza na oddziaływanie promieniowania niż naturalne włókna. Kiedy wybieramy materiały rolet rzymskich o niezwykle jasnych kolorach, na których szybciej widać kurz, zadbajmy o to, żeby można je było łatwo wyprać. Jeśli pragniesz uszyć samemu rolety rzymskie, do ich wykonania niezbędne będą, prócz typowych zdolności majsterkowicza, także umiejętności krawieckie – ale na podstawowym poziomie.

Roletami rzymskimi nie powinno się przesłaniać wnęk okiennych szerszych niż 2 m – nie będą się na nich pięknie układały, trudno również kupić tkaninę stosownej szerokości.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,