Jak powinna wyglądać wygodna łazienka? Jakie powinny znaleźć się w niej niezbędne elementy? Czy wystrój łazienki wiele kosztuje?

Łazienka jest bardzo potrzebnym miejscem w każdym domu, dlatego warto zaplanować ją funkcjonalnie. Z łazienki korzystamy wiele razy w ciągu doby, choć nie zawsze przywiązujemy do tego wagę. Jest to miejsce gdzie myjemy się, czyścimy ubrania, układamy fryzurę, makijaż a czasem suszymy również wyprane ubrania.

wejdź na stronę
Łazienki w zwykłych mieszkaniach zazwyczaj są niewielkie, ale nie wadzi to w tym, by zrobić ładne i ekonomiczne pomieszczenia. Jeśli łazienka jest niewielkich rozmiarów najlepiej zainstalować w niej niezbyt szeroką kabinę prysznicową, podwieszane wc i niewielką umywalkę. Jeżeli pragniemy tam zmieścić także pralkę to musimy wybrać model w którym pranie wsadzamy od góry lub tradycyjną pralkę o niewielkiej głębokości. W niewielkich łazienkach prysznic można zamienić także niewielka wanną z parawanem. Świetnie również prezentują się dywaniki łazienkowe, przykładowo firmy Kerasan (zobacz ofertę).

Jeśli suszymy w łazience pranie to musimy również pamiętać osuszarce. W Polsce najbardziej popularne są suszarki montowane na suficie. Można także wybrać mniejszą suszarkę, która zajmie mniej miejsca.

Zaintrygowały Cię stworzone przez nas posty? Zatem z przyjemnością pragniemy powiedzieć Ci, że oczekuje na Ciebie kolejny ciekawy wpis (https://www.meblemagnat.pl/koldra-dormi-4pr-160-200) pod poniższym linkiem.

Do zdobycia są suszarki kompaktowe a także harmonijkowe, które da się składać wtedy, kiedy nie są używane. Jako dodatek można skorzystać z grzejnika drabinkowego, który zawiesza się na ścianie i służy on między innymi do suszenia ręczników. W każdej łazience przyda się także, chociażby jedna szafka zamykana, w której można przechowywać chemię i kosmetyki. Jeśli| mamy na to miejsce to można ustawić wąską szafkę w formie słupka, która będzie miał także wbudowany kosz na brudną bieliznę.Jeśli nie posiadamy miejsca na szafkę stojącą możemy na ścianie powiesić inną małą szafkę na zamknięcie albo zamówić szafkę typu pawlacz.

Orientalna łazienka

Autor: THREESIXTY
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo popularne są również otwarte półki w ścianach otoczone glazurą. Można na nich umieścić kosmetyki, co jest bardzo wygodne, bo zawsze mamy je pod ręką. Kosmetyki wiele osób układa również zaraz przy umywalce. Dogodności korzystania z łazienki podnoszą także tego typu elementy jak: ciepłe i miękkie dywaniki podłogowe, stelażna suszarkę dokręcony do ściany czy wieszaczki na ręczniki i szlafroki. Na komfort użytkowania wpływa także wybór odpowiedniego oświetlenia.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,