Aranżujemy pomieszczenie kuchenne

Gdy już mamy kuchnię pomalowaną, wypłytkowaną, szafeczki wiszą i stoją gdzie powinny, zmywarka oraz lodówka znalazły już swe miejsce, czas pomyśleć o drobiazgach w rodzaju garnki, serwis kawowy, srebro stołowe i wiele innego tego rodzaju niezbędnego w kuchni wyposażenia. Ponieważ rzeczy te zazwyczaj mnożą się i pochłaniają w naszej kuchni coraz to sporzej przestrzeni, proponuję porządnie zastanowić się przed zakupem przykładowo saganów. Niech to będą przedmioty nie koniecznie kupowane w znacznych ilościach, za to doskonałe jakościowo, aby wystarczyły nam na długo.

Bateria zlewozmywakowa stojąca

Autor: Ferro S.A
Źródło: Ferro S.A

Niezłym pomysłem są szybkowary wykonane z godziwej jakościowo stali, z podwójnym dnem. Wysoce redukują one czas przygotowywania potraw, przez co możemy oszczędzić wiele energii. Mało tego, dania przygotowywane w szybkowarze są dużo smaczniejsze, mają wyraźniejszy smak jak też aromat. Dzięki krótkiemu gotowaniu zachowują dużo więcej składników odżywczych. Możemy w ten sposób także pitrasić na parze, wstawiając do szybkowaru odpowiednią podstawkę. Wyśmienite dania jednogarnkowe przyrządzane w szybkowarze to: bigos, fasolka po bretońsku, prażonki.

Oczywiście wygodnym oraz szeroko stosowanym sprzętem jest mikrofalówka, zwłaszcza w dnie kiedy nie mamy wiele czasu na gotowanie. Kupując serwis obiadowy najlepiej jest zwracać uwagę na to, czy jest to seria reglamentowana.

Jeżeli wczytujesz się w ten artykuł to oznacza, że wątek Cię bardzo zafascynował – kliknij odnośnik do strony tablica magnetyczna, a odnajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

Pewne jest że z biegiem czasu będziemy musieli uzupełniać brakujące elementy, nawet jeżeli nie mieszkają z nami małe dzieciaczki. To samo dotyczy serwisu kawowego oraz innych porcelanowych naczyń w rodzaju kubki jak też kieliszki do szampana.

Ważna rzecz – patelnia. Najtrwalsze są żeliwne. Mogą być one pokryte warstwą emalii lub nie (te bez warstwy emalii wymagają odpowiedniej pielęgnacji). Patelnie z żeliwa doskonale przewodzą i trzymają ciepło, równomiernie się ogrzewają, nie palą potraw. Jeżeli nie mamy takowej po babci (im starsza tym ma lepsze właściwości) koniecznie nabądźmy taką patelnię. Jest może dość ciężka, jednakże jej zalety na pewno to wynagrodzą. Jeszcze jedynie akuratny ekspres do kawusi (elektryczny bądź na gaz) i możemy nareszcie zabrać się za gotowanie, gdyż mamy już w kuchni wszystko co nieodzowne każdej z pań domu.

Kategoria: Bez kategorii