Jakie oświetlenie w mieszkaniu będzie najlepsze? Sprawdź więcej

W dobie elektryczności nie wyobrażamy sobie życia bez oświetlenia. Elektryczność spełnia nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Na jaki rodzaj oświetlenia można się zdecydować?

Czy użytkowane przez nas wnętrze będzie ciekawe w sporej mierze zależy od tego, na jaki rodzaj oświetlenia będziemy mogli się nastawić. Wśród przeróżnych rodzajów opraw oświetleniowych niesłabnącą popularnością cieszą się żyrandole stylowe. Żyrandole stylowe są nawiązaniem swoim wyglądem do tradycyjnych, wieloramiennych żyrandoli. Są one najczęściej zdobione wieloma kryształkami, dlatego więc prezentują się w klasycznie zagospodarowanych wnętrzach (żyrandole stylowe). Spośród tego typu opraw wielki renesans mogą pokazać niezwykle ozdobne żyrandole zrealizowane ze szkła weneckiego. We wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym czy industrialnym znacznie lepiej sprawdzi się oświetlenie nowoczesne. Oświetlenie nowoczesne będą wyróżniały się ciekawym wzornictwem, często są nawiązaniem stylistyką do lamp, które wykorzystywane były do oświetlania hal fabrycznych. Muszą więc być proste i wykonane z metalu.

żyrandol

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com

Naprawdę często podświetlamy tak naprawdę znajdujące się w naszych wnętrzach wnęki i meble. Podświetlenie mebli, szczególnie szafek które będą wisiały w kuchni, wymaga użycia odpowiednich gniazdek. W tej roli wyjątkowo dobrze sprawdzają się specjalistyczne gniazdka podszafkowe. Stosowane Gniazdka podszafkowe dostępne są w kilku rodzajach (czytaj o gniazdkach podszafkowych). W zależności od potrzeb można zdecydować się na tradycyjne gniazdka (zobacz włącznik elektryczny) kwadratowe, ale w sklepach z artykułami oświetleniowymi wyszukamy również gniazdka podszafkowe trójkątne. Prawidłowo oświetlone wnętrze to takie, w którym zdecydowaliśmy się umieścić trzy rodzaje oświetlenia: oświetlenie ogólne, kierunkowe i dekoracyjne.

W roli oświetlenia ogólnego najlepiej będą mogły sprawdzać się lampy wiszące, które montuje się w kulminacyjnym punkcie sufitu. Może to być tradycyjny żyrandol, albo w nowoczesnym stylu plafon. Jako oświetlenie kierunkowe naprawdę chętnie dobieramy przeróżnego typu kinkiety (oświetlenie nowoczesne).

Jeżeli szukasz zbliżonych informacji na omawiany temat, to też rzuć okiem na materac kieszeniowy 160×200 pokrewne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Ostatnimi czasy wzrasta też rola oświetlenia dekoracyjnego. Interesującym rodzajem mogą być przeróżnego rodzaju kształty takiego halogenu.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,