Zdobądź ciekawe, a zarazem estetyczne pokrycie dla ścian

Projektowanie domowego wnętrza jest bardzo kluczową kwestią. To właśnie od ostatecznego rezultatu zależy, jak lokatorzy domu będą się w nim czuli i czy dorówna ich założeniom. Bardzo ważną rzeczą jest wybór materiału, którym zostaną ozdobione ściany. Rozstrzyga on o nastroju, jaki pojawi się w domu, może powiększyć optycznie pomieszczenie albo je ścieśnić, zatem nie powinno się pochopnie dokonać wyboru.

http://demural.pl/

Autor: http://demural.pl/
Źródło: http://demural.pl/
Fototapety wracają do łask Ściany mieszkań pokrywane są często farbami, panelami pvc lub tapetami. Najwygodniejszą formą wydaje się być pokrywanie farbą, jednak dla części osób bywa to rozwiązanie zbyt surowe i pozbawione fantazji. Tapety potrafią z kolei nadać wnętrzu wyjątkowo eleganckiego wyrazu, który w wielu wypadkach może okazać się za bardzo wytworne. Nic jednakże nie przeszkadza, by połączyć te dwa pokrycia. Znów są modne fototapety, które triumfy święciły w latach dziewięćdziesiątych. Współczesne fototapety odznaczają się bardzo urozmaiconym wzornictwem, a przedstawiane przez nie widoki są wysoce rzeczywiste. Ma na to wpływ technologia cyfrowa, która pozwala uzyskać nowy wymiar obrazu.

Jaki motyw będzie odpowiedni na ścianę? Fototapetę kładzie się najczęściej na wybraną ścianę, co sprawia, że ładnie łączy się ona z wyposażeniem mieszkania i kolorem innych ścian. Obrazy tego typu doskonale zdają egzamin się w pokojach dziennych, sypialniach, kuchniach lub pokojach dziecięcych. Szeroki katalog wzorów i panoram, jakie zapewniają twórcy fototapet, gwarantuje, że każda osoba bez trudności znajdzie motyw dla siebie. Warto jednak używając fototapety oddziaływać na swoje samopoczucie, np. fototapeta las w spokojnych odcieniach pomoże wnieść do mieszkania wrażenie harmonii i spokoju, co skutecznie wywrze wpływ na jakość odpoczynku.

Fototapeta las w salonie

Autor: Demural
Źródło: http://demural.pl

Istotny jest nie tylko motyw, ale i sposób położenia tapety
Warto pamiętać, że na ostateczny efekt wpływ ma nie tylko wybrany obraz, ale także odpowiednie położenie fototapety.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj tanie łóżka kraków inne tego typu materiały – one również są warte zainteresowania.

Zanim przystąpi się do naklejania, trzeba odpowiednio przygotować powierzchnię, czyli sprawić, by była pozbawiona zabrudzeń i sucha. Jeśli ściana była już kiedyś malowana lub zaklejona tapetą, należy ją zmyć przeznaczonym do tego mydłem lub płynem do odklejania tapet. Jeśli powierzchnia jest pozbawiona farb, należy ją zabezpieczyć odpowiednim preparatem na kilka godzin przed klejeniem fototapety.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,