Fotele obracane czy krzesło tradycyjne – jaki rodzaj mebla wybrać do pracy przy biurku?

Duży odsetek osób pracuje w pozycji siedzącej przebywając dużo czasu przy stole. Dlatego też tak bardzo ważne jest to, aby wybrać właściwe krzesło, dlatego, że od tego zakupu będzie uzależniony komfort siedzenia. Bez względu na to czy chodzi o fotele obracane, tradycyjne siedziska czy inne modele najważniejsze jest, aby nie nabawić się choroby szkieletu osiowego.

magnat

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
Jakie powinny być funkcjonalne fotele obracane? Dobre siedzisko obrotowe musi mieć wspornik z pięcioma ramionami, dlatego, że wtedy cała konstrukcja jest mocniejsza. W wysokiej jakości modelach krzeseł trzeba skupić uwagę na rodzaj kół, które muszą posiadać układ hamowania. Niektóre modele kół pokryte są materiałem antypoślizgowym, które prawidłowo działają na wykładzinach albo dywanach.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej artykułów na opracowany tu temat? Namawiamy więc do nowej strony – po prostu naciśnij to i przejdź do naszego portalu.

Fotele obracane czy inne siedziska do biurka muszą mieć wsparcia o właściwej wysokości dochodzące przynajmniej do wysokości łopatek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej obowiązkowo sprawdź link fotele obracane. Nie mniej ważne jest siedzisko a także jego głębokość. Zarówno wsparcie jak i siedzisko powinny być wymodelowane i dobrane do kręgosłupa siedzącego. Każde siedzisko, które stoi przy stole powinno być wyposażone w odpowiedniej długości podłokietniki, ponieważ podparcie dla rąk ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania kręgosłupa (jak wybrać biurko i fotek).

W punktach handlowych dostępne są fotele obracane, które wyposażone są w różne elementy np. zagłówek pozwalający na tymczasowy odpoczynek siedzącego.

Czujesz niedostateczną ilość newsów na ów temat? Wejdź na nową stronę i tam czeka na Ciebie inne istotne opracowanie tej tematyki.

Odrębnym detalem zapewniającym wygodę siedzenia może być podkolannik albo stoliczek, na którym można ustawić np. laptopa.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,