Na co zwrócić uwagę przy aranżacji małej łazienki? Co jest podstawą, by łazienka była estetyczna oraz całkowicie funkcjonalna?

Mała łazienka tak właściwie nie musi być większym problemem podczas aranżacji wnętrz. Warto pewnością zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób ją urządzić, aby wyglądała ładnie i była jednocześnie funkcjonalna. Jak w związku z tym w tego typu łazience umieścić wszelkie ważne elementy, jak umywalka nadblatowa, sedes albo też prysznic? Małych rozmiarów łazienka wymaga przede wszystkim dobrego zamysłu oraz projektu.

umywalka nadblatowa

Źródło: pixabay

Jeżeli mieszkamy w domku (zobacz tanieoswietlenie.pl) jednorodzinnym, to mała łazienka na parterze w części dziennej nie tylko zastąpi nam wc, lecz też rozwiąże problem porannych kolejek w większej rodzinie. Mało tego, w razie potrzeby stanie się łazienką gościnną. Tego typu łazienka zlokalizowana blisko wejścia będzie bardzo praktyczna w ciągu dnia. To oznacza, iż można tam wziąć szybki prysznic kiedy wrócimy z pracy. Gdy rodzinna łazienka będzie zbyt mała, żeby prócz wanny był w niej także prysznic, to można taką niewielką łazienkę umiejscowić w strefie nocnej domu, najlepiej w pobliżu gościnnej sypialni albo pokojów dla dzieci. Jak wyposażyć taką łazienkę? Natrysk dobrze będzie umieścić w rogu pomieszczenia, natomiast jeżeli łazienka jest węższa albo ma wnękę, to najlepiej między dwiema ścianami. Dobrze, by prysznic miał kratkę odpływu w podłodze. Minimum to miejsce wolne o wymiarach 70 x 70 centymetrów, natrysk wiszący na ścianie jak i kratka odpływowa w podłodze z odpowiednim spadkiem. W małej łazience możemy również się zdecydować na kabinę prysznicową. Kosztuje więcej oraz rzecz jasna wymaga większej ilości miejsca aniżeli brodzik bez kabiny.

toaleta

Autor: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com

Jak miast kwadratowej wybierzemy dość modną ostatnimi czasy kabinę pięciokątną, to bez wątpienia uda nam się zaoszczędzić pewną ilość miejsca.Przy tym dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie takie kabiny są wygodne.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu chcesz jeszcze bardziej precyzyjnie zbadać to zagadnienie, zalecamy tę ofertę (https://glazurex.com.pl/finish-parkiet/), gdyż ona jest tak samo emocjonująca.

W niewielkiej przestrzeni trzeba zaakceptować kompromisy, nie powinny się one z pewnością odbywać kosztem wygody, tak więc zanim kupimy niewielką kabinę należy zobaczyć, czy po zamknięciu drzwi mamy wystarczającą swobodę ruchów. W maleńkiej łazience dobrze jest także zdecydować się na modny stelaż podtynkowy geberit, ponieważ dzięki temu zaoszczędzimy całkiem dużo miejsca.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,