Parę idei na umeblowanie korytarza

Przedpokój jest wizytówką naszego mieszkania. Gdy tylko przejdziemy przez próg, to przede wszystkim na podstawie przedsionka mamy możliwość wywnioskować czy właściciel mieszkania ma dobry gust czy nie. Jest to ponadto jedno z najcięższych pomieszczeń do urządzenia, gdyż nie ma okna i jest zwykle dość małe.

Przedpokój, który zachwyca

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Kluczowym składnikiem w urządzaniu przedpokoju jest zastanowienie się nad doborem wykończenia podłóg. Będzie ona brudzić się dużo bardziej niż gdziekolwiek indziej w domu, gdyż przedpokój to jedyne pomieszczenie gdzie wchodzimy w mokrych butach. Ważne, żeby panele łatwo było umyć.

Optymalnie gdy nie będzie zrobiona z materiałów które wymagają dużo konserwacji np. z drewna. Gdy chcemy podłogę drewnianą trzeba liczyć się z musem regularnego jej zmywania, położyć dywanik przy wejściu albo zdecydować się na pozostawienie butów na zewnątrz. Idealnym pomysłem byłyby terakota. Prosto utrzymać je w czystości, zwłaszcza te w neutralnych kolorach i ciekawych wzorach, gdyż nie widać na nich zanieczyszczeń. Dowiedz się szczegółów z artykułu – strona www. Odcień ścian powinien współgrać z odcieniem posadzki i pasować do reszty wystroju wnętrza. Wybór jest olbrzymi. Możemy wybrać dużo barw farb i tapet.

przedpokój

Autor: WITEX
Źródło: WITEX
Podstawową sprawą są również wieszaki. Optymalnie by nie znajdowały się w dużej odległości od drzwi, aby przywdziewanie płaszczy i kurtek było łatwe. Co więcej trzeba dostosować je do wyglądu korytarza. Mamy do wyboru proste lub mieć oryginalne kształty, nowoczesne lub w stylu retro. Uważajmy na to tylko aby nie było ich za mało, zwłaszcza jeśli często mamy gości. Oświetlenie nie powinno być silne. W korytarzu przecież nie czytamy i nie przebywamy zbyt długo. Pomyślmy jednak by włącznik (zobacz notabebe) znajdował się w wygodnym miejscu przy drzwiach. Zrezygnujmy z lamp (zobacz lampki nocne do salonu) stojących, gdyż zajmują za dużo naprawdę cennego miejsca. Zawieśmy lepiej kinkiet na ścianie lub na suficie. Sprawdź więcej – szczegóły na stronie
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,