Czy dobrze korzystać z taśmy led? Jakie mamy pozytywy z tym związane?

Coraz większa ilość osób korzysta z taśm z oświetleniem led. Gdy bardziej wdrożymy się w temat zauważymy, że realne są większe możliwości na przykład taśma led z zasilaczem. Jak pragniemy z tego korzystać powinniśmy pamiętać, że konieczna jest półka, która nie jest narażona na wilgoć. Nie ma także zagrożenia zerwania taśmy led poprzez ostre przedmioty. O czym powinniśmy pamiętać? Jak to wykonać?

Taśmy na pewno najlepiej zginać pod kątem prostym, korzystnie je prowadzić po łuku. Jak planujemy poprowadzić taśmę w całym pomieszczeniu wzdłuż sufitu, to najłatwiej ją rozdzielić na proste odcinki, które będą złączone przewodami w miejscach, w których taśmę powinniśmy wygiąć pod kątem 90 stopni lub większym.

Kiedy szukasz precyzyjnych wiadomości, nie czekaj, tylko sprawdź pod adresem (http://pro-trans.wroclaw.pl/kotly-gazowe). Znajdziesz na niej wszelkie niezbędne informacje.

Jak taśma pasuje i jej długość jest odpowiednia, to przychodzi czas, aby złączyć ją z zasilaczem. W dziedzinie modeli jednokolorowych z taśmy wyprowadzić powinniśmy dwa przewody, czerwony, który jest plusowy i czarny (minusowy).

taśma led

Autor: SparkFun Electronics
Źródło: http://www.flickr.com

Kolory przewodów są niezwykle ważne, nieprawidłowe podłączenie jest w stanie uszkodzić taśmę. Jak można złączyć taśmę z zasilaczem? Najłatwiej skręcić ze sobą przewody mając na uwadze kolory, czyli czerwony z czerwonym oraz czarny z czarnym. Musimy je zabezpieczyć przy wsparciu taśmy izolacyjnej, pamiętając, że pary przewodów nie mogą mieć styczności ze sobą w żadnej chwili (softled.pl/pl/c/Tasmy-12V/46). To dlatego, iż ewentualne zwarcie z pewnością może uszkodzić taśmę oraz zasilacz. Tego rodzaju połączenie nie będzie jednakowoż zbytnio trwałe, lepiej skorzystać z kostek do przewodów elektrycznych owiniętych taśmą izolacyjną dobre jest też połączenie lutownicze. Niekiedy zdarzają się trudności, ponadto co możemy wykonać jak posiadamy kawałek taśmy 2 metry, bez żadnych przewodów? Na takiej taśmie są gniazda lutownicze, zaś każdy z odcinków posiada gniazdo plus oraz minus z każdej strony.

Dosyć ważne jest, aby zasilać taśmę tylko z jednej strony, nie można doprowadzić napięcia przewodami na początku taśmy i kolejnymi przewodami na samym końcu taśmy. Jak chodzi o podłączenie to są do wyboru dwie opcje (). Możemy więc przylutować przewody do taśmy lub użyć gotowego konektora. Lutowanie będzie bardziej trwałe, nie każdy jednak ma własną lutownicę. Konektor starczy do zagwarantowania odpowiedniej pracy taśmy, nie będzie wpływał negatywnie na jej wytrzymałość.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,