Ekwipunek placówek przedszkolnych

Jednostka, która zajmuje się pieczą nad maluchami wcale nie musi być przedszkolem. Nie otrzymawszy statusu przedszkola, nie można jednak ubiegać się o dofinansowania samorządowe, które ustalone są na poziomie siedemdziesięciu pięciu procent kosztów utrzymania dziecka w publicznym przedszkolu.

dziecko
Aby założyć przedszkole, należy spełnić szereg rygorystycznych wymagań dotyczących tak lokalu jak i jego wyposażenia. Sprzęty przedszkolne podlegają inspekcji pracownika PIS. Powinny posiadać certyfikaty oraz atesty zgodności z Polskimi Normami. Tyczy się to mebli kupionych po 1997 roku, ale też muszą być dostosowane do reguł funkcjonalności.

Jeżeli chcesz poznać więcej wiadomości na przedstawiany temat, to zerknij na opublikowany (https://sklep.cristalstone.pl/pl/c/Syfony-i-korki-klik-klak/21) wpis a znajdziesz dodatkowe interesujące informacje.

Znaczy to, że każde z dzieci musi mieć zmierzoną wysokość ciała, na podstawie której definiuje się wariant mebli dopasowany do konkretnego malucha.

Maluch nie może siedzieć zbyt wysoko, ani także zbyt nisko. Zbyt małe krzesła dla dzieci do przedszkola sprawiają, że maluch się garbi, nadmiernie wysokie sprawiają, że nie ma stosownego podparcia dla pleców, a jego stópki nie opierają się o posadzkę, co obciąża kręgosłup. O ile zamyślamy otworzyć kilka grup przedszkolnych, zróżnicowanych pod względem wieku, musimy nabyć komplety krzeseł jak też stolików, blatów roboczych dostosowanych do indywidualnych wymogów dzieciaczków. Ważne jest także, by meble do szatni z płyty wiórowej wykonane były solidnie, a przede wszystkim, ażeby nie miały wystających fragmentów ani ostrych krawędzi, które zagrażałyby maluchom. Meble powinny być stabilne, ale przy tym niezbyt ciężkie, przedszkolak bowiem często sam będzie musiał sobie z nimi dać radę.

dziecko

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba zauważyć, że wszelakie prace polegające na urządzaniu wnętrza, mocowaniu szafek, wieszaniu półek, dobrze jest polecić fachowcowi. Pewność, iż żadne krzesełko nie rozleci się pod dzieckiem, żadna półka nie spadnie mu na głowę, o wiele ułatwia pracę, pozwala myśleć nie o bezpieczeństwie przedszkolaka, ale o przedmiocie zajęć. Półki dla dzieci do szatni powinny być zamontowane na słusznej wysokości. Bajkowe wnętrza, wielobarwne szafki – to wszystko łatwo uzyskać, bez ponoszenia dużych kosztów. Wystarczy odrobina inwencji i trochę czasu, aby sprawić, że pokoiki przedszkolne, umywalnie a także korytarze będą zachwycać nie jedynie maluchy.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,