Ręczniki, które będąc zwykłymi przedmiotami codziennego użytku mogą stanowić ozdobę lub szpecić wnętrza.

Wystrój wnętrza łazienki to nie tylko najmodniejsze płytki i designerskie meble. Nieodłącznym elementem który wchodzi w skład łazienkowego wyposażenia są z pewnością ręczniki. Wiszące, złożone albo pozwijane w rulon i czekające na swoją kolej, w zależności od kolorów i jakości, mogą ozdabiać albo szpecić wnętrze. Pozaciągane, wyblakłe ręczniki lepiej chować dyskretnie, niż pokazywać wszystkim. Nic bowiem bardziej nie psuje wystroju, niż mocno zużyte, przybrudzone przedmioty higieny osobistej.

półka z ręcznikami

Źródło: http://www.flickr.com

A w takim przypadku niestety łatwo o taką sytuację. Ręcznik jest przecież bardzo intensywnie używanym przedmiotem codziennego użytku. Wyciera się nim ręce po każdorazowym umyciu, osusza świeżo myte włosy i otula ciało po wyjściu z kąpieli. Dobrze jest, gdy ręczniki mają możliwość dobrego wyschnięcia po każdym zamoczeniu. To będzie zapobiegać pleśnieniu i pozwala na znacznie dłużej zachować ich sprężystość i dobry wygląd.http://www.primeproject.pl/ zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi we Wrocławiu() W rzeczywistości często jest to niewykonalne, ponieważ w łazience bez odpowiedniego dostępu świeżego powietrza może nie być odpowiednio sucho, żeby woda mogła szybko wyparować. Jeżeli będzie mała, a mieszkańców trochę więcej, przeważnie ręczniki są umieszczone jeden obok drugiego, co także może utrudnić ich przesychanie. To będzie powodować szybsze zużywanie.

Jeżeli ta tematyka Cię interesuje, to masz możliwość uzyskać zbliżone dane na prezentowane zagadnienie. W tym celu odwiedź proponowany artykuł.

Tutaj więcej w temacie: Madoza.

Wybierając nowe ręczniki, należy mieć na uwadze nie tylko wzór i kolorystykę, ale też przędzę, z jakiej są zrobione. W zależności od miejsca użycia i intensywności użytkowania, można dobrać właściwe materiały tak, aby ręczniki mogły dobrze spełniać swoje zadanie. Najpopularniejsze ręczniki bawełniane dostępne są w wielu różnych grubościach i różnorakich splotach. Cieńsze ręczniki będą szybciej wysychać, natomiast grubsze schną zdecydowanie dłużej.

ręczniki

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak te ostatnie bardzo dobrze wchłaniają spore ilości wody, więc świetnie się sprawdzą do wytarcia całego ciała na basenie lub po kąpaniu. Do wycierania rąk powinny wystarczyć zatem cieńsze i mniejsze ręczniki. Dostępne na rynku ręczniki z przędzy wiskozowej są zdecydowanie lżejsze i zwykle w miarę cienkie. Bardzo dobrze będą się sprawdzać w podróży, bo nie zajmują wiele miejsca w bagażu.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,