Jak przekonać pociechę, by wybrała się do fryzjera?

Wiele dzieci ma problem z przystrzyżeniem włosów. W ogóle nie chcą pójść do fryzjera, a niejednokrotnie na sam widok zakładu fryzjerskiego odpowiadają donośnym płaczem.

Może tak być nie tylko przed pierwszą wizytą, ale również przez każdą następną, gdyż maluchy

Chłopczyk

Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com

traktują włosy jako integralną część swojego ciała i boją się bólu, który może wiązać się z ich podcięciem. Nieprzyjazny jest też hałas związany m.in. z suszeniem głowy bądź niemiłe przeżycia podczas pierwszej próby. Rozwiązaniem mogą być bajkowe fotele fryzjerskie dla dzieci (przykładowo: ).

Najważniejsze bowiem to w ogóle sprawić, aby dziecko zechciało przekroczyć próg salonu fryzjerskiego. Częstokroć jest to nadzwyczaj ciężkie, ponieważ maluszek wyrywa się, krzyczy i zanosi szlochem. Nie pomagają wyjaśnienia, że fryzjer zrobi fantastyczną fryzurkę.

Zapraszamy na nowe informacje z witryny (http://www.czystal.wroclaw.pl/sprzatanie-biur.html), jeżeli te, które przedstawiliśmy tutaj, Ci się spodobały. W innym wpisie czeka na Ciebie więcej wiadomości.

Zachęcić za to może kolorowy fotel fryzjerski, jaki zagwarantuje bezstresowe strzyżenie włosów. Maluch chcący wsiąść do wesołego samochodzika czy na motor może całkowicie zapomnieć o strachu, ponieważ tak bardzo będzie chciał się na nim bawić.

Mała dziewczynka

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com

Bajeczny klimat salonu można także wyróżnić różnobarwnymi ścianami, dziecięcymi piosenkami puszczanymi w tle albo zabawkami, które skupią uwagę naszych pociech. Dzięki temu dziecko przekona się, iż wizyta u fryzjera wcale nie jest okropna i może wiązać się z przyjemnymi chwilami, a nawet ze świetną zabawą. Dodatkowym impulsem przekonującym maluszka może być niewielki upominek dawany po obcięciu włosków. Jednakże bajkowe fotele fryzjerskie dla dzieci to niewątpliwie najdoskonalszy sposób na małych klientów odczuwających strach przed fryzjerem. Gdzie je zakupić? Idealne są sklepy internetowe, w jakich zaznajomimy się z dostępnymi produktami, przeczytamy wszystkie informacje na temat wybranego asortymentu i zamówimy interesujący nas fotel prosto do naszego salonu.

Biorąc maluszka do bajkowego zakładu fryzjerskiego, możemy mieć pewność, że nasza pociecha nie wybiegnie z wrzaskiem, a grzecznie będzie czekać na wykonanie pięknej fryzury. Warto jest cały czas stać w pobliżu naszego dziecka, by czuło, że jest bezpieczne, a każda kolejna wizyta będzie bez wątpienia toczyć się w coraz korzystniejszej atmosferze. Dziecko wkrótce przestanie się bać i samo zechce wybrać się ponownie do salonu, by podciąć włosy.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,