Mieszkanie i wnętrze. spraw by twoje mieszkanie było wyjątkowe!

Ludzie, gdy słyszą hasło dom przeważnie kojarzą je z domem w którym się wychowali. W rzeczywistości nie ma znaczenia czy był to piękny wielki dom, czy mieszkanie na piątym piętrze w bloku. Dom to to przestrzeń którą kojarzymy z tym, że byliśmy w niej większość naszego życia i co ważne mieszkają lub mieszkali tam matka i ojciec.

aranżacje mieszkań

Źródło: flickr.com
Dom to nie tylko kilka ścian i dach nad głową, to w szczególności rodzina. Wiedząc o tym należy pamiętać, że wnętrze każdego domu jest dopasowane do domowników. Dlatego nie można oddać urządzania mieszkania w ręce profesjonalistów, bez wcześniejszej rozmowy. Ludzie zajmujący się urządzaniem wnętrz powinni wiedzieć, kto będzie w konkretnym miejscu mieszkał. Wiadomo, że są urządzane apartamenty, które możemy kupić i natychmiast się do nich wprowadzić.

Jeśli masz ochotę zdobyć więcej informacji na ten temat, to notka spod linku (http://www.przyparku.com.pl/) również takie dane zawiera, zatem kliknij tu, żeby je poznać.

Jednak często są to dość zimne miejsca. Brak im tego czegoś (zobacz kompletną propozycję na tej stronie). Bo dom i wnętrze zawsze kojarzy się z jakimś zapachem, z przestrzenią na wiele dodatków, które często zmieniają swoje miejsce razem z nastrojem domowników.

„Dom takie proste słowo”
Każdy mógłby o swoich domach powiedzieć coś miłego. Ale prawda jest taka, że gdy mieszkamy gdzieś przyzwyczajamy się do wielu wad, na które osoby znajdujące się pierwszy raz w danym wnętrzu natychmiast zwracają uwagę. A nam po pewnym czasie już się nie chce przesuwać kanapy o te dziesięć centymetrów w lewo, by wygodniej można byłoby do niej dotrzeć z dwóch stron. Sporo rzeczy staje się mało istotne. To, że żarówka się przepaliła w przedpokoju, nie ma znaczenia, bo domownicy wiedzą, że światło z pokoju dziennego wystarczy. Dom i wnętrze, do którego się przyzwyczailiśmy, często jest zaniedbywany (czytaj więcej). Nie chodzi tu tylko o to, że jest bałagan, ale raczej o to, że każda rzecz robiona jest po łebkach. Dlatego warto raz na jakiś czas spojrzeć na wnętrze, w którym mieszkamy obiektywnie i postarać się coś odmienić.

sypialnia

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Często mała zmiana może bardzo wiele odmienić. Nie trzeba natychmiast robić rewolucji, wystarczy wyrzucić, oddać lub sprzedać zbędne rzeczy, kupić parę drobiazgów, które sprawią, że łatwiej będzie zorganizować przestrzeń, wykręcić zepsute żarówki, wymienić na nowe. Zmienić ustawienie mebli, wyczyścić dywany i mieszkanie będzie wyglądało jak nowe. Dlatego zamiast twierdzić, że chciałoby się np. wymienić meble ale nie brak na to pieniędzy, powinniśmy ruszyć się z kanapy i zrobić, co w naszej mocy, by nasz dom był przyjazny dla gości.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,