Jak najlepiej zaprojektować pokój gościnny?

Jak dobrze, po dniu pełnym wyzwań, przybyć do kochanego domu, rozsiąść się na mięciutkiej kanapie i wreszcie porządnie wypocząć. Na pewno, każdy z nas marzy o takiej chwili, spędzając następną godzinę przy komputerze. Jedynie w swoim domu jesteśmy w stanie porządnie wypocząć. Nawet, kiedy spędzamy cudowne wczasy w ekskluzywnym ośrodku, to i tak tęsknimy za swoim mieszkaniem. Wnętrzem, które idealnie nadaje się dla wypoczynku jest na pewno salon. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, by stał się on prawdziwą enklawą spokoju.

Salon, fototapety do salonu

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Niezmiernie ważne są właściwe meble (np. ze sklepu meble.pl). To właśnie one budują prawdziwą atmosferę. A najistotniejszym przedmiotem w salonie jest oczywiście kanapa. W sklepach znajdziemy obecnie najrozmaitsze zestawy wypoczynkowe. Decyzja zależy od naszych upodobań.

Czy opisywane zagadnienie jest dla Ciebie atrakcyjne? To wejdź i zobacz, co ma rekomendowana strona – znajdziesz tam nie mniej absorbujące dane.

Jeśli lubimy klasyczną elegancję, kupmy skórzany komplet. Będzie się prezentował doskonale w każdym wnętrzu i nigdy nie wyjdzie z mody. Amatorzy współczesnych aranżacji z pewnością zainteresują się mocnymi barwami oraz niebanalnymi kształtami. Z kolei, jeśli chcemy, aby nasz pokój gościnny był niebanalny, urządźmy go w dawnym stylu. Przedwojenne meble oraz zabytkowe sofy bez wątpienia będą przedmiotem zazdrości naszych sąsiadów. A my poczujemy się w takim pokoju jak bohaterowie historycznych powieści.

Zanim jednak wpadniemy w szał zakupów, nie zapominajmy o tym, że pokój dzienny to miejsce relaksu, a nie muzeum. Salon trzeba urządzić przede wszystkim praktycznie. Jeśli przeholujemy z ilością ozdób, z pewnością nie będziemy mogli się w takim wnętrzu skoncentrować na odpoczynku. Pomyślmy o kwiatach w doniczkach, które ożywią wnętrze. Wyjątkowo istotny jest także kolor ścian. Jeszcze do niedawna na czasie były kolorowe wnętrza, ale powoli powraca do użytku uniwersalna biel. Pomalowanie w białym kolorze salonu to świetny pomysł, gdyż można wówczas pozwolić sobie na dodatki w dowolnym odcieniu. Pamiętajmy o porządnym świetle, które również kreuje atmosferę wnętrza. Stylowe lampy mogą okazać się też ciekawym elementem ozdobnym.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,