Aranżacja niewielkiej umywalni

Malutka toaleta stanowi za każdym razem duże wyzwanie dla kogoś, kto chce ją urządzić w sposób funkcjonalny, a równocześnie miły dla oczu. 2 podstawowe kłopoty związane z takim pomieszczeniem to kwestia pomieszczenia wszystkich niezbędnych urządzeń jak też optyczne powiększenie pomieszczenia. Nie można ich jednak rozpatrywać w odłączeniu od siebie.

Meble łazienkowe Quattro

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
Co zrobić, ażeby malutka łazienka zdawała się większa tak optycznie, jak również pod względem komfortu użytkowania? W handlu osiągalna jest cała gama urządzeń określonych celowo do niedużych łazienek, takich jak np. wąskie pralki. Niemniej jednak, jednakowo jak przy każdym innym wnętrzu, musimy rozpocząć od ustalenia, co powinno znaleźć się w naszej toalecie. W przypadku niewielkiego wnętrza jest to powiązane z wieloma ustępstwami.

Jeśli Twoim zdaniem ten artykuł jest pasjonujący, to przeczytaj również pomocne źródło (http://www.stylowy-mebel.pl/), które posiada absorbujące dane – one zapewne Cię zaciekawią.

Być może wskazane jest zamienić wannę na wygodną kabinę prysznicową? A być może znaleźć miejsce dla pralki w kuchni? Być może szafka do łazienki z rezerwowymi ręcznikami zmieści się w innej części mieszkania?

Jeśli wiemy już, które meble powinny znaleźć się w naszej toalecie, dobrze jest wybrać te, które tak ze względu na swe wymiary jak także wygląd nie będą przytłaczać łazienki. O ile decydujemy się na kabinę prysznicową zamiast wanny, lepiej dobrać model z przejrzystymi drzwiami i ściankami. Daje to wrażenie przestrzeni, z kolei kabina – stanowiąca wszak największy element w łazience – nie będzie jej przytłaczała. Rozmiar i kształt kabiny jest uzależniony naturalnie od naszych upodobań, jednak owalne formy dużo lepiej prezentują się w niewielkim wnętrzu, gdyż przydają mu lekkości a także uroku – więcej tutaj.

Decydując się na wstawienie do toalety wanny, nie jesteśmy wcale skazani na przyrząd, jakie zajmuje połowę pomieszczenia. Dobrze jest zastanowić się nad wyborem asymetrycznej wanny, jaka przede wszystkim zajmuje mniej przestrzeni, a również nie pomniejsza optycznie toalety tak bardzo jak tradycyjna wanna w kształcie prostokąta. Współcześnie możemy znaleźć wanny asymetryczne w bardzo wielu formach oraz barwach, a stosowany do nich akryl jest wytrzymałym surowcem, więc nie musimy obawiać się jego szybkich uszkodzeń. Miejmy na uwadze, że odcień wanny również oddziałuje na naszą percepcję, im jaśniejsza wanna, tym korzystniej będzie wyglądać.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,