Lustra, w jaki sposób dobrać do wnętrza?

Angielskie porzekadło mówi, iż jedno lustro jest lepsze niż cała galeria portretów przodków. Jednak jak sprawić by lustro harmonizowało z wnętrzem? Widok eleganckiego, kryształowego, fazowanego lustra stanowi oryginalną ozdobę każdego pomieszczenia. Jakże to użyteczny a przy tym piękny przedmiot. W pierwszej kolejności namyślmy się gdzie lustro powiesić. Znaczenie ma to, co będzie się w nim odbijało. Duże lustro stworzy wrażenie przestrzeni, niewielkie powieszone naprzeciwko okna, da nam słoneczne refleksy.

oświetlenie łazienkowe nad lustro

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com

Potem zajmijmy się ramą. Lustro może harmonizować z pomieszczeniem i być tylko dyskretną taflą nierzucającą się w oczy lub wręcz przeciwnie – być oprawione w pokaźną ramę. Lustra na zamówienie (Parcie Na Szkło: lustra na wymiar) będą najlepszym wyborem. Do pokoju z wiekowymi meblami przyda się więc ogromne, rzeźbione, a designerski salon z lubością przyjmie lustra bez ram.

Nadanie niepowtarzalnego kształtu lustrom to ważny komponent dla aranżacji wnętrz. Służą temu procesy fazowania i szlifowania. Założeniem procesu fazowania jest wyrobienie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy. W procesie fazowania dochodzi do załamania tafli szkła, przez co osiągamy wspaniały i przykuwający uwagę efekt końcowy. Gotowe brzegi szkła pozbawione są nierówności i ostrości, czego konsekwencją jest gruntownie obrobiony rant..

Lustra fazowane o różnych rozmiarach są nam w stanie zapewnić niesamowicie ciekawe wykończenie, które idealnie współgrają również z meblami, przez co podnoszą ich atrakcyjność. Płaszczyzna załamania światła na szlifie fazy, nadaje elementom szklanym nadzwyczajnie wyrafinowany i luksusowy charakter. Szlifowanie tymczasem, opiera się na wykończeniu granicy luster mianowicie od cienkich do grubszych obrębów.

lustro

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Z powodu lęku przed skaleczeniem, jest to jeden z podstawowych warunków, jaki musi spełniać szkło zaplanowane do użytku. Od czasu gdy rzemieślnicy z Murano posiedli tajemnicę produkcji szkła – zobacz więcej w: http://parcienaszklo.com.pl szklarz na medal 😉trzanej tafli może być wszystko – od świeczników po meble. Mamy w czym wybierać.