Tapety w wystroju wnętrz

Fototapety obecnie są bardzo popularnym sposobem na modyfikację aranżacji domu, biura czy sklepu.To trendy, atrakcyjna i trwała forma dekoracji ścian. Dzięki najnowocześniejszej technologii druku można udekorować ścianę w dowolny sposób – wybierając fototapetę z dostępnych modeli albo decydując się na tapety ścienne ze zdjęcia dostarczonego przez klienta.

przykładowa fototapeta

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając fototapety do salonu, warto poznać ich rodzaje. Wyróżniamy:

1) tapetę lateksową – to oryginalny produkt stworzony z bardzo cienkiego, gładko satynowanego papieru o wysokiej gramaturze surowca. Tapeta pokryta jest cienką warstwą lateksu.Nie wchłania kleju, doskonale oddaje barwy. Jest trwała, odporna na blaknięcie. Gwarantuje piękny wygląd ścian przez lata. Jest prosta w montażu – nakładanie odbywa się za pomocą standardowych narzędzi do tapetowania. Pielęgnuje się ją: delikatnie – przy pomocy miękkiej ścierki;

2) fototapetę fizelinową – w 100% ekologiczna, oddychająca fototapeta. Powstała z połączenia, za pomocą polimerów, specjalnej celulozy z włókniną. Przeznaczona do aplikacji na ściany przy pomocy podstawowych przyrządów do tapetowania. Trwała na zarysowania, pęknięcia;

3) tapetę winylową – samoprzylepną folię mat. Zapewnia idealną trwałość i wysoką jakość druku bez znaczenia na nasycenie kolorów. Używana do naklejenia bezpośrednio na gładką, zagruntowaną ścianę, meble, szkła, drzwi, lodówki, płytki kafelkowe w kuchni, poprzednie tapety itp. Pozwala na proste klejenie (klej d4) z odprowadzeniem nadmiaru powietrza. Tapetę można wiele razy odklejać. przeklejać.

Fototapeta ze zdjecia   stary samochód

Autor: Pixers
Źródło: Pixers
4) ekologiczną tapetę HP WALL PAPER – matowa tapeta przeznaczona do tworzenia grafiki na ścianie;
nie ma PCV (zobacz koniecznie – producent regranulatów) dzięki czemu oddycha. Tapeta ta jako jedyna na rynku posiada wbudowaną warstwę kleju, przez co jest gotowa do natychmiastowego użycia, nawet przez niewykwalifikowane osoby.Klej wchłania się a później bezproblemowo usuwa jego nadmiar przy pomocy wody. Papier gwarantuje trwałość ekspozycji grafiki wewnątrz do dwudziestu lat.

Fototapety do salonu – – są wspaniałym rozwiązaniem by niedrogo odświeżyć mieszkanie. Metoda ta ma wiele zalet. Druk wykonywany jest na maszynie, przy zastosowaniu farb ekologicznych, dzięki temu jest praktycznie bezzapachowy i nadaje się do wykorzystania wewnątrz pomieszczeń czy biur. Druk jest także odporny na zmywanie i zarysowania, nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych.