Jak znaleźć zatrudnienie gdy jest się po pięćdziesiątce?

Rynek pracy jest obecnie trudny, wyjątkowo dla ludzi dojrzałych. Pośród mnóstwa czynników, jakie wywołują, że jest mniej przychylny, są też owe tkwiące w nas – i to jest dobra informacja, gdyż znaczy, iż można je zmienić.
Psychologowie oraz zawodowi doradcy uwydatniają, jak nadzwyczaj ważne w uzyskaniu powodzenia jest twoje wewnętrzne nastawienie.

Sprzęt górniczy

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
ozdoba ściany

Autor: Circuito Fora do Eixo
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjrzyjmy się podejściu dwóch jednostek, przykładowo w wieku 55 lat, z bliźniaczym ciężarem zawodowych doświadczeń jak też otoczeniem pracy, lecz z dwiema diametralnymi postawami w stosunku do życia. Pierwsza osoba: „Nic się możesz zrobić, rynek pracy jest nieprzyjazny, nie zatrudnia się ludzi 55+” i druga: „Wiem dobrze, iż nie jest łatwo, jednakże działam, rozglądam się, zakładam, iż znajdę zatrudnienie”. Co spostrzegamy? Pierwsze podejście już na starcie ogranicza przedsięwzięcia, zraża do aktywności. Kolejna postawa to przyjmowanie odpowiedzialności za siebie. Odpowiedzmy sobie w tej chwili: startując z takiej samej pozycji, jednak z rozmaitym podejściem, w którym miejscu znajdą się obie osoby za pół roku?
Nie idzie o to, aby nie spostrzegać problemów. To prawda, iż dojrzałym ludziom nie będzie zbyt łatwo znaleźć pracę. Jednakże tym bardziej warto się starać, analizować Ogłoszenia, natomiast na początek zmienić myślenie, dlatego że w ślad za negatywnym nadchodzi apatia, za pozytywnym – dostrzeganie szans, wypatrywanie innych szans rozwoju.

Największe bariery tworzymy przeważnie my sami.unikalny serwis (www.aleklima.pl/klimatyzatory/lg/klimatyzatory-nascienne-lg/klimatyzator-scienny-lg-artcool-am12bp-komplet,p1149617610)Nie pomoże w tym negatywne nastawienie albo kierowanie się obiegowymi zdaniami, takimi jak choćby to, iż jednostki po 50-tym roku życia są zupełnie niepotrzebne na rynku pracy.