Kupując jakiś produkt w sieci lub nabywając go w punkcie stacjonarnym, nigdy nie zastanawiamy się nad opakowaniem, prawda?

Każda nowa rzecz cieszy. Nieważne czy to album podróżniczy, czy telewizor. W każdym wieku — radujemy się jak dzieci. Opakowanie zazwyczaj wyrzucamy do kosza i nie dumamy o nim ani przez sekundę.
Przeciętny obywatel nie musi wszakże rozmyślać o tym, w czym doręczony zostanie do niego prezent, który zamówił.

Stylowe biurko na dobry początek roku szkolnego

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella
Jednak osoby, które zatrudnione są w tym dziale, wiedzą, że bez opakowań nie istniałaby jakakolwiek sposobności wysyłania różnych rzeczy na większe dystanse. Tekturowe opakowania, mimo tego, że są zupełnie niedoceniane, są bardzo ważne. Jeśli dla przykładu kupimy płytę CD, to może istnieć nieznaczne prawdopodobieństwo, że cokolwiek się z nią stanie w trakcie transportu. Jeśli jednak kupiliśmy sprzęt fotograficzny, telewizor lub kieliszki do wina, to jedynie opakowanie jest w stanie zabezpieczyć je przed uszkodzeniem. Wszakże każdy chce nabyć niepełnowartościową paczkę. To oczywiste — gdyż za to płacimy. Przeto tektura współcześnie to materiał, który jest wytwarzany w przeogromnych ilościach. Są przeróżne wersje tektury. Istnieje nawet 7-warstwowa do zabezpieczenia niezwykle delikatnych przedmiotów. Najbardziej popularna jest tektura falista. Również zawiera ona w sobie kilka warstw, ale to środkowa jest właśnie falista. Dzięki temu karton (zobacz dobre zaklejarki do kartonów) jest trwalszy.

Tego typu opakowania, które mają styczność z produktami spożywczymi, muszą posiadać specjalny certyfikat PZH, który jest wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.