Którą blachę warto kupić, gdy konstruujemy pokrycie dachowe?

Kiedy jesteś na etapie budowy lub remontowania domu jednorodzinnego, być może szukasz dobrego materiału na pokrycie dachowe. Często dobrym rozwiązaniem jest użycie blachy trapezowej, płaskiej albo blachodachówki czy płytek dachowych.

Te ostatnie znakomicie się mogą nadawać w przypadku domów utrzymanych tak w stylu konserwatywnym, jak i nowoczesnym. Nim jednak zakupisz konkretny produkt, sprawdź wcześniej też odmienne parametry niż jedynie cenę, okres gwarancyjny czy też warunki transportu. Bardzo ważne są bowiem także tego typu sprawy jak m.in. grubość blachy (im będzie grubsza, tym bardziej ciężka, ale także stworzy sztywniejsze pokrycie). Grubość powinna być w zakresie 0,5-2,5 milimetra. Ponadto ważny jest rodzaj antykorozyjnych zabezpieczeń. Ta sprawa tyczy się blachy stalowej, ponieważ może być ona obłożona alucynkiem lub mogłaby być ocynkowana.sprawdź tu deska warstwowa producent deska warstwowa producentZ punktu widzenia kupującego, lepszym rozwiązaniem jest blacha obłożona alucynkiem.
małe łazienki slider

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/nova_top_pico_kolo.jpg
Istnieje ponadto inna kwestia, o której należy pamiętać. W różnego typu cennikach najczęściej podawane bywają dwie odmienne wartości dotyczące arkuszy blach profilowanych. Chodziłoby tu o całkowitą oraz efektywną powierzchnię krycia. Znacznie bliższa prawdy jest oczywiście powierzchnia efektywna, ponieważ dotyczy realnego zużycia blachy.

Myślimy, że powyższy tekst Ci się spodobał. Jeśli tak, to na tej stronie www masz możliwość przeczytać nowe zajmujące wiadomości. Opowiedz o swoich wrażeniach.

W rzeczywistości jest to szerokość arkusza zmniejszona o zakładki, które są potrzebne do prawidłowego pokrycia powierzchni dachu.

Należy wiedzieć, że jest to niezwykle ważny czynnik w budżecie, dlatego też powinniśmy dokonać trafnego wyboru. Istnieją 4 bardzo często wykorzystywane typy metali: stal, aluminium i miedź albo stop cynku oraz tytanu.