Co zawierają szafki gazowe i z jakiego materiału są zrobione?

Każdy właściciel budynku wolnostojącego albo wielorodzinnego jest zobligowany do odpowiedzialności prawnej za swą własność, w ramy której wchodzą m.in. różnorodnego rodzaju instalacje.

Jedną z nich jest sieć gazowa, której fragmentem jest szczególna szafka.

Jest ona bardzo ważnym składnikiem sieci gazowej. Ma ona tego typu części jak między innymi główny zawór czy gazomierz (choć czasem jest on instalowany koło skrzynki). Każda z wyżej wymienionych części musi być zgodna z odpowiednimi normami. Dla przykładu zawór, który jest odpowiedzialny za doprowadzanie gazu do odbiorców, musi być w szczególny sposób zabezpieczony przed oddziaływaniem warunków zewnętrznych. Poza tym powinien się on znajdować we właściwej odległości (min. 0,5 metra) od drzwi czy też poziomu terenu. W rzeczywistości jednak zaleca się o 100% powiększyć tę odległość. Materiałem, z którego został zrobiony tego typu zawór musi być brąz bądź mosiądz. Poza tym szafka gazowa ma reduktor, który jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywany jest do zmniejszania ciśnienia, które powinno być na poziomie ok. pięciu kPa. Pozwoli to na obsługiwanie znajdujących się w budynku sprzętów.
stropy

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com
dom jednorodzinny

Autor: Robert Konieczny
Źródło: Reynaers Polska
wzór

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Sama szafka powinna być przynajmniej 10 metrów od domu wielorodzinnego. W przypadku tych jednorodzinnych dozwolone są bardziej znaczące odległości, w tym zamontowanie skrzynki na linii płotu. Najbardziej istotne jest zapewnienie do niej dobrego dostępu. W sprzedaży istnieją modele wolnostojące, do montowania we wnęce czy też na ścianie budynku.

Aby zdobyć nowe dane na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj (https://www.invado.pl/produkty/drzwi-techniczne/drzwi-techniczne-guardia-ei30-drewniane-drzwi-wewnetrzne-wejsciowe-systemu), a z pewnością nie poczujesz się zawiedziony Upewnij się, że tak jest!

Szafka gazowa może być wykonana z metalu, tworzyw sztucznych czy też laminatu.

Zazwyczaj oferowane są w kolorze żółtym. Jednak absolutnie nie musiałaby taka być. Może być pomalowana przez wytwórcę na wyznaczony odcień odpowiedni do np. budynku.