Taśmy paroprzepuszczalne – najwspanialszy metoda na uszczelnianie okien!

Montowanie okien jest zadaniem, które najlepiej bywa zostawić specjaliście. Nie znaczy to jednakże, iż nie możemy wykonać tego sami. Jak to się okazuje dość często samo wstawienie okna wcale nie jest problemem – o wiele gorzej już wychodzi sprawa z jego uszczelnieniem.

Powstało kilka sposobów na to, jednak nasze osoby dziś interesuje wyłącznie jeden – robienie to na „ciepło” za pomocą taśmy, którą określa się jako paroprzepuszczalna.

budynek - odwzorowanie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Jak łatwo się domyśleć, napomknięte powyżej taśmy paroprzepuszczalne mają kilka odmian. Trzeba jednak zapamiętać w tym miejscu jedną, dość istotną sprawę – te nazywane paroprzepuszczalnymi stosowane są tylko po zewnętrznej stronie okien. Te, które to stosujemy zaś od wewnętrznej strony, nazywane są paroszczelnymi i nie wolno nam ich mylić! tak samo taśmy paroprzepuszczalne, jak i te paroszczelne używamy jednakże zawsze przy zamontowaniu okien metodą ciepłego montażu – i w uzależnieniu od tego, czego właściwie potrzebujemy, mamy możliwość użyć taśmy – sprawdzona oferta taśm nierdzewnych – mającej tak nazywany „butyl” albo bez niego, a nawet i takie, które bywają na tak nazywanym „pełnym kleju”, czy też również i takie, które mają siatkę. Warto wiedzieć, iż w zależności od wybranego wariantu przedział cenowy bywa różny – gdyby jednakże zerknąć na to „z góry” cennik za takie taśmy ma możliwość rozciągnąć się od mówiąc konkretnie kilku złotych po nawet około 100 zł.

Wiadomo jednakże nie tylko sama odmiana taśmy na temat tego decyduje – wiele jest zależne także od samej jej szerokości, grubości a także obowiązkowo długości. Te parametry za każdym razem bywają podane zaraz przed zakupem taśmy no i tylko od nas jest zależne, na które się zdecydujemy.