Czym się charakteryzuje oświetlenie typu LED, jakie ma plusy i gdzie jest stosowane.

Oświetlenie ledowe zaczęło się ostatnio cieszyć coraz większą popularnością. W dużej mierze bierze się z tego, że ma rzeczywiście sporo plusów, pomimo dość wysokiej ceny zakupu.

Błyszcząca kabina

Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions
To właśnie na wysokie ceny w pierwszej kolejności zwracają uwagę klienci, i faktycznie za dobrą żarówkę tego typu zapłacić należy co najmniej dziesięć złotych, a niejednokrotnie będzie to nawet kilkadziesiąt. Jednak ledowe żarówki mają dużo większą efektywność, bowiem wynoszącą w okolicach 80 procent. Dzięki temu w czasie swojego działania wykorzystują znacznie mniej prądu, a to bezpośrednio się przekłada na rachunki. Jak się szacuje, już po kilku miesiącach działania koszty zakupu zwrócą się w rachunkach, a potem tylko będą same oszczędności.
Patelnie Scanpan

Autor: Scanpan
Źródło: www.smakprostoty.pl
pokój masażu

Autor: Anna
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym plusem, również dającym znaczne korzyści finansowe jest fakt, że żarówka led e14 10w led 5w może wytrzymać kilka razy dłużej niż inne rodzaje oświetlenia. Dzięki temu znacznie rzadziej się je wymienia, a to też ma spory wpływ na wydatki związane z oświetleniem. Dla odbiorców niezwykle ważne są również kwestie aranżacyjne, jakie daje ledowe oświetlenie. Sporą jego część stanowią żarówki o tradycyjnych kształtach, jakich używać można zamiast dotychczasowego oświetlenia. Ale ogromnym zainteresowaniem zaczynają się także cieszyć najróżniejsze listwy, taśmy i panele. Tego typu panel led 60×60 albo taśmę można zamontować na ścianie, schodach czy pod szafką, urozmaicając znacznie domowe oświetlenie.

Takie elementy są bardzo szybkie i proste w montażu, bezpieczne i dające naprawdę dużo możliwości.