Jakie są główne rodzaje drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, jak je najlepiej dobrać do swojego domu.

Drzwi to jeden z bardziej istotnych elementów wyposażenia mieszkań i domów. Spełniają one istotną rolę ozdobną oraz użytkową, z tego też powodu warto przy wyborze poświęcić trochę czasu i wyszukać najlepsze dla siebie. Drzwi dzieli się generalnie na zewnętrzne i wewnętrzne, każdy z tych dwóch rodzajów ma inne przeznaczenie i przez to będzie inaczej zrobiony.

drzwi

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com

Zewnętrzne drzwi mają za zadanie ochraniać wejście do domu czy mieszkania zarówno przed osobami, które nie są pożądane, ale także przed czynnikami atmosferycznymi. Z tego też powodu muszą być one w pierwszej kolejności porządnie i solidnie zrobione – w dobrych drzwiach standardem są wzmocnienia z blachy, antywłamaniowe blokady i zamki dobrej jakości. Drzwi (https://invado.pl/) zewnętrzne robione są z różnych materiałów, zależnie od swoich preferencji kupujący mogą wybierać pośród wersji drewnianych i wykonanych z blach pokrytych okleiną. Drzwi drewniane wykonuje się z twardszych odmian drewna, przykładowo takich jak buk albo dąb, przez co będą one odpowiednio odporne i wytrzymałe na warunki atmosferyczne, a równocześnie będą odpowiednio wyglądać.

Z kolei drzwi zewnętrzne Białystok mają zupełnie inne zastosowanie, z tego też powodu zupełnie inaczej się je robi. Ich głównym zadaniem jest rozdzielenie pomieszczeń od siebie, ale nie ma potrzeby, żeby były one masywne i grube.

Dlatego też do ich wyrobu nie stosuje się blachy ani grubego drewna, raczej są to miękkie odmiany takie jak jodła albo sosna. Sporo modeli jest robionych ze specjalnych profili i sklejki, takie drzwi w Białymstoku dużo mniej ważą od drewnianych, zachowując przy tym wszystkie parametry. Zależnie od rodzaju pomieszczenia, do którego się je montuje, drzwi wewnętrzne mogą mieć jakieś dodatki, na przykład w łazience konieczne jest użycie jakiegoś układu wentylacji. Z kolei drzwi pokojowe w wielu przypadkach mają większe szklane szyby – taka budowa nie tylko dobrze się będzie prezentować, ale też zapewnia w środku odpowiednią ilość światła słonecznego.