Jak układać podłogi winylowe i co one gwarantują?

Obecnie podłogi wykonane z winylu są jeszcze częściej wykorzystywane. Mogłyby być wykonane z 5-ciu warstw, przez co zapewniają odporność na działanie wody, dźwiękochłonność i są bardzo wytrzymałe na uderzenia.

Znajdująca się na wierzchu warstwa jest bardzo dużej klasy oraz powinna zapewniać ochronę przed zabrudzeniami czy też porysowaniem. Musi poza tym ułatwiać czyszczenie podłogi i nadawać jej naturalny wygląd. Potem jest warstwa dekoracyjna, która tworzona jest przy zastosowaniu szczególnej techniki drukarskiej. Nowoczesne podłogi winylowe mają również niezwykle odporny winylowy rdzeń, który dzięki właściwościom wodoodpornym i dźwiękoszczelnym stanowi niejako szkielet takiej podłogi. Następna warstwa odpowiada za stabilizację wymiarową. Jest ona wykonana przy użyciu włókna szklanego. Końcową warstwą jest niezwykle odporne w przypadku uderzeń, podłoże winylowe. Ma ono na celu zapewnić ochronę przed wyginaniem podłogi.
podłogi winylowe

Źródło: flickr.com

Przed położeniem podłogi winylowej bardzo ważne jest dokładne wymierzenie pomieszczenia.

Jeśli znajdziesz w tym artykule coś cennego dla Ciebie, to bez zwłoki sprawdź koniecznie również tamto opracowanie (www.megastyro.pl/) – tam także zobaczysz wiele interesujących wiadomości.

Przy wykonywaniu takiej roboty trzeba mieć na uwadze kierunek, w którym będzie ułożona podłoga. Nie mniej ważny jest też rodzaj podłoża. Od należytego przygotowania podłogi zależny jest efekt finalny czynności montażowych. Warto wspomnieć o tym, że podłogi winylowe zaliczają się do tak zwanych podłóg pływających oraz trzeba je układać na stabilnym podłożu (cementowym czy drewnianym). Przy montażu podłóg winylowych można używać samopoziomujące masy cementowe lub plastyczne masy szpachlowe. Niezwykle istotne jest sprawdzenie wilgotności podłoża.

Należałoby także sprawdzić jakość warstwy izolacyjnej.

Jeśli zaciekawił Cię prezentowany artykuł, kliknij też na taki link, gdyż znajdziesz tam podobny świeży wpis (http://pojemniki-metalowe.com/) – on również jest wart uwagi.

Tego typu podłogi niezwykle ładnie wyglądają w salonie czy też pewnym pokoju dla odwiedzających nas osób.