Do klejenia jakiego rodzaju materiałów są wykorzystywane kleje epoksydowe?

Przy różnego rodzaju pracach czy to wytwórczych, czy to naprawczych, wykorzystuje się klej. Mogłyby się one różnić przez wzgląd na ich zastosowanie czy też skład chemiczny.
Jeśli chodzi o rozdział przez wzgląd na zastosowanie, istnieją kleje stosowane do drobnych czynności naprawczych oraz cechują się one szybkim czasem schnięcia.

Są one niezwykle proste w użytku, lecz nie powinniśmy ich wykorzystywać do wypełniania pustych obszarów między płaszczyznami, które mają być łączone. Istnieją ponadto kleje służące do klejenia większych oraz gładkich powierzchni. Ich czas wiązania jest zazwyczaj nieco dłuższy niż w wypadku takich, których docelowym zastosowaniem jest kejenie małych płaszczyzn. Istnieją poza tym kleje montażowe, zatem np. pianki albo masy montażowe. Przy ich użyciu można także kleić płaszczyzny porowate. Należą do nich np. kamienie czy też beton. Za pomocą tego typu klejów można by także wypełniać puste luki w łączonych materiałach. Występują również kleje, które określać można jako uniwersalne. Mogłyby być one wykorzystywane do klejenia różnego typu surowców. Inne natomiast są przeznaczone konkretnie do np. metalu czy też plastiku.
klimatyzator

Autor: talk2stu
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy zastosować rozdział klejów ze względu na skład chemiczny, trzeba powiedzieć o klejach cyjanoakrylowych. Stosuje się je do wykonywania różnych prac naprawczych, ponieważ charakteryzują się one niezwykle szybkim czasem schnięcia. Do odmiennej grupy można zaliczyć prawie bezwonne kleje dyspersyjne. Stosuje się je głównie do klejenia drewna. Do naprawiania różnych przedmiotów mogą służyć również kleje (nowy wpis na: inne wątki tutaj) neoprenowe.

Niektóre z nich mogą rozpuszczać tworzywo sztuczne. Do połączenia np. tworzyw sztucznych stosowane są również dwuskładnikowe kleje epoksydowe. Ich trochę łatwiejszą w wykorzystywaniu odmianą są kleje polimerowe.